Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4

Thread: Adeverinta CASS

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    5

    Implicit Adeverinta CASS

    Buna ziua,
    Situatie: Daca doresc emiterea unei adeverinte CASS in luna ianuarie 2018 - nu imi preia situatia zilelor de concediu medical pe care le-a avut in 2017 ( si erau din ultimele 12 luni). Sunt preluate doar cele din anul curent. Precizez ca este trecuta la constanta de functionare numele prescurtat al firmei vechi din care s-a facut ruperea. De asemenea la adeverinta pentru aprobarea concediului pentru cresterea copilului, nu preia in niciun an veniturile aferente luni decembrie , restul lunilor sunt preluate conform.
    Cum se poate rezolva asta?
    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am testat, pentru adeverinta cass asa este, nu aduce pe anul anterior zilele de medical. O sa trec tichet si se va rezolva. In ceea ce priveste a doua adeverinta nu am intampinat probleme. Eventual luati legatura cu distribuitorul dvs pentru a vedea pe baza de date despre ce e vorba.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    Multumesc de raspuns. Legat de adeverinta de ccc o sa mai facem verificari locale. Tot o intrebare legat de adeverinte, si anume de cea de venit din macheta. Nu pot accesa anul anterior pentru selectie. De exemplu dorim sa emitem o adeverinta de venituri pe ultimele 3 luni ( nov 2017-ian 2018) Pentru anul 2017 trebuie sa emit o alta adeverinta accesand anul din Firma 2017 si nu din Firma 2018. Cu toate ca pare sa fie un tab de selectie a anului, insa il afiseaza doar cel curent respectiv 2018 in cazul exemplului. Multumesc!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Din pacate la rupere de firma dispare informatia cu anul precedent. Pentru salarii procedura este mai complicata, probabil ar trebui lasati cate doi ani pentru a avea rapoarte corecte.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •