Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 30 din 31

Thread: Eroare

  1. #21
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Aceasta eroare apare de obicei atunci cand este o zi care nu se potriveste cu luna in care se da lista (de ex. 30 februarie).
    Configurarile pentru jurnalele 2010 le gasiti aici ftp://ftp2.winmentor.ro/WinMENTOR%20...10%20(+19%25)/.

  2. #22
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Intr-adevar si iti multumesc,dar acuma am alta problema,factura cu data nepotrivita nu o pot sterge nicicum,pe celelalte le-as putea dar la aceasta cand dau click dreapta optiunea sterg imi apare cu gri.

  3. #23
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    In acest caz cel mai bine este sa luati legatura cu distribuitorul zonal pentru a gasi o solutie de stergere a facturii. Din pacate prin intermediul forumului nu va pot ajuta mai mult de atat.

  4. #24
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Multumesc,ma gandeam ca a mai avut cineva cazul asta si ma poate ajuta.

  5. #25
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Cand vreau sa dau stregere imi apare cu gri si nu pot sterge si daca vreau sa introduc alta factura de iesire,la articole imi apare acelasi rand cu acelasi produs,cantitate,pret ca si in factura pe care nu o pot sterge.

  6. #26
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Am mai intalnit asta cand raman "gunoaie" in tabelele de iesiri, in speta, exista randuri care nu au alocate cod; puteti deschide cu DBD32 tabelele respective (iesiri, iesiri1, iesiri2, ieisir3, iesiri4, livrari, livrari1, livrser); daca este cazul de ce am spus eu, randurile acestea vor fi mereu la inceput, fara cod; le stergeti.

  7. #27
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Se merita de incercat si operatiunea din Service > Avarie > Verificare coerenta date.

  8. #28
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    28

    Implicit Eroare

    imi apare eroarea Exception EDBEngine Error in module Mentor.Exe at 000C1C72, Corrupt table/index header, File C:\WinMentor\Date\Firma srl\LOG.DB, cum as putea rezolva imi apare de fiecare data cand adaug ceva in nomenclatoare, parteneri, salariati, articole..cand le salvez, dupa ce ies din program sunt configurate dar nu inainte de a iesi din mentor. la reindexare imi spune ca nu poate modifica structura, iar in partitia c mi se tot creaza fisierul PDOXUSRS.NET
    Ultima oara editat delarivas; 23 March 2011 la 16:51

  9. #29
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Incercati, inainte de Reindexari, Verificare structuri lasand bifat Avarie - Da.

  10. #30
    Data inscrierii
    April 2013
    Posturi
    1

    Implicit

    Salut ,
    O eroare de jurnal vanzari am si eu. In luna a 3-a imi dubleaza unele facturi dintr-o luna si dispar altele. Daca listez jurnal la lunile 1 si 2 e ok.
    Vreo idee?
    Mesaj afisat: Cheia primara nu este unica.Cheia 264 se gaseste pe mai multe luni. Pe tabla iesiri etc.
    Ultima oara editat deirinelmoscu; 03 January 2017 la 17:11

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •