Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 31

Thread: Eroare

  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Va trimit un mesaj privat intr-un minut.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Am trimis, verificati-va mesale private.

  3. #13
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Mi-au rezolvat problema cei de la wunmentor,dar nici intr-un caz nu trebuiau sterse cele 17 fisiere,pur si simplu disparuse cel cu NPART.DB

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Eroarea cu index is out of date la asta se refera, la (fisier) index stricat. Sunt cazuri in care procedurile din Mentor Service nu pot repara aceste erori. In acest caz, acele fisiere index (si nu db-ul, cum am si specificat in mesaj) se pot sterge, iar mentorul le creeaza automat, in mod corect. Oricum, este bine ca s-a rezolvat.

  5. #15
    Data inscrierii
    August 2009
    Posturi
    1

    Implicit reunirea mai multor firme in una singura

    bUNA. Am avut la o firma, mai multi contabili, pe rand. Fiecare a creat cate o firma in perioada cat a lucrat el, tot cu alt nume si cu o alta luna de initiere. Cum as putea acum sa le pun toate la un loc, si sa aiba continuitate. Multumesc

  6. #16
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit care-i scopul...

    Bună. Din păcate, nu am soluţie pentru această doleanţă a dvs; s-ar putea nici să nu existe, dar, cine ştie, poate alţii ştiu mai bine (eu sunt ?ncepător), dar nu au timp să posteze...

    ?nsă, motivul pentru care scriu acum ţine de faptul că am o ?ntrebare: dvs aţi ?nţeles pe deplin motivele pentru care "fiecare a creat c?te o firmă" c?nd a preluat contabilitatea?

    Dacă aţi ?nţeles aceste motive, atunci veţi ?nţelege şi motivul pentru care, după părerea mea, şi dacă s-ar putea face o astfel de "fuziune", ea nu ar trebui ?ncercată...

    Dacă sunt neclarităţi, haideţi să dialogăm, poate vine cineva cu soluţii...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  7. #17
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Este aproape imposibil:
    - din cauze "tehnice": intotdeauna, incepand cu o firma noua, codurile interne ale diverselor inregistrari incep cu acelasi numar; acest lucru se traduce prin: pe o firma aveti un partener Part1 avand cod 23; si pe a 2-a firma veti avea la codul 23 un partener care este total diferit de Part1; asta necesita o translatare in toate tabelele 9care sunt foarte multe) a acestor coduri, lucru foarte greu de facut (desi nu imposibil);
    - din cauze logice: pe firma 1 s-a facut o factura cu numarul 1; si pe firma 2 poate s-a facut o factura tot cu numarul 1; nu stiu ce ar rezulta daca s-ar cumula cele 2 firme; ar trebui o analiza etc. Ca sa nu mai vorbim de problemele contabile care ar putea rezulta de-aici.

  8. #18
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna,ajutoooor.Am dat o fuziune parteneri,s-au deschis lunile si cand sa dau inchidere luna imi apare urmat mesaj:Exception EDBEngineError in module MENTOR.EXE at 000C1C02.
    Table does not exist.
    Flie:E:\WinMent\DATA\EURO5\2005_06\StocCli1.DB.

    Cu rezolv aceasta problema?Cu reindexare si verificare structuri nu merge.In program s-a inceput a lucra incepind cu luna 07_2005

  9. #19
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Copiati din WinMent > New > Luna fisierul StocCli1.DB si puneti-l in WinMent\DATA\EURO5\2005_06.

  10. #20
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit jurnal vanzari

    Buna,imi apare o eroare in LISTE/trezorerie/jurnal vanzari pe luna decembrie.Pe luna noiembrie si ianuarie e ok.Eroarea este:Exception EconvertError in module MENTOR.EXE at 0000A90E.Invalid argument to date encode.
    Plus la asta am mers in liste-unelte-manager liste-jurnal vanzari si am dat configurari implicite si acuma cand vreau sa listez imi apar ca optiuni Jurnal vanzari 2009 si a 2 optiune e 394 livrari.Cum rezolv aceste probleme?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •