Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 14 din 14
  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    La ce va referiti cand spuneti ca nu plateste corect? Nu am avut cazuri pana acum sa nu fie ceva corect la plata likidarii.
    Daca plata lichidarii a fost deja facuta, veti vedea oamenii respectivi cu rosu ca avand diferente, mai dati click pe Valoare ca sa preluati datele inca o data, starea ar trebui sa se schimbe in partial +neridicat si sa platiti diferentele prin meniul Salarii neridicate. Cam asta e procedura corecta dupa o modificare a restului de plata pentru o plata deja efectuata.

  2. #12
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    24

    Implicit

    Am aceeasi problema: salariati cu 144 ore lucrate, salariu realizat mai mic de 1900 lei.CAS+CASS se calculeaza pt. 1900 lei, diferenta dintre 25%+10$ calculat la salariul realizat si cel calculat la 1900 ar trebui suportat de angajator. Salariul net se calculeaza bine, dar contabilizarea pentru diferenta nu se realizeaza.
    Mai mult, nici declaratie 112 nu se poate genera, aceste diferente apar ca eroare, si sunt prezentate la detaliarea anajatilor la Alte retineri cu nimus.

    Care este rezolvarea corecta in astfel de cazuri?
    Va multumesc pentru ajutor.

  3. #13
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Luati legatura cu distribuitorul dvs, probabil din setari este ceva pentru ca mie imi calculeaza corect pentru exemplul dat de dvs pe ultimele versiuni de pe site.
    Daca spuneti ca e vorba si de contabilizare verificati pe contributii sa fie completate conturile pentru part time.

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    98

    Implicit

    Mulțumesc pentru răspuns.
    Rezolvarea este:
    1. Deschiderea lunii Ianuarie 2018 cu WM 855.02;
    2. Recalcul lichidare Ianuarie 2018;
    3. Inchiderea lunii Ianuarie 2018.
    4. Salarii/Plata lichidare in Februarie 2018. Acum restul de plată preluat este cel din statul de plată.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •