Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    20

    Implicit Detalii import in winmentor

    In principiu, daca reusesc sa implic cateva persoane, mi-as dori sa dezvolt o aplicatie care sa o pot da clientului (care sa contina cel putin facturare, introducerea intrarilor si generarea de Nir-uri, plati-incasari), si cumva "legata cu winmentorul". Stiu ca apare ca o scarpinatura la urechea dreapta cu mana stanga, insa din moment ce clientul alege sa faca facturi printr-un program nu vad de ce ar fi redundata treaba asta. Si in plus imi place si winmentorul fiind cred cea mai bun solutie pret/calitate pentru un cabinet de contabiliate. Eu sper sa o fac ca o solutie generala si sa o foloseasca toate cabinetele sau contabilii care s-au intalnit cu situatia asta.

    Am deocamndata o nelamurire la import facturi intrare. La detalierea produselor/serviciilor de pe factura "Items"-urile stiu ca trebuie compus din opt campuri despartite prin :. cod_articol;UM;cantitate;pret;simbol_gestiune;disc ount;simbol_cont(pt servicii);pret_inregistrare(pentru articole ce au tip contabil implicit cu adaos)
    Intrebarile mele sunt: 1. pret=pretul unitar sau total valoare (intreb pentru ca eu am presupus ca acolo e pretul si nu valoarea) si 2. daca sunt corect aranjate.



    Si ca sa fiu si offtopic visul meu cel mai mare este sa creez o solutie ERP pt cabinetul meu. Ganditi-va numai ce idealic ar fi ca un client sa poata oricand sa-si vada stocul, sa vada soldurile de parteneri, sa vada o analiza a vanzarilor etc, sa nu mai depinda de un OS tot ce ii trebuie fiind un browser.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    1. da, pret = pretul unitar
    2. da

  3. #3
    Data inscrierii
    September 2015
    Posturi
    3

    Implicit import incasari din format text

    buna ziua
    pentru extrase de cont lungi se pot importa incasari cu acest instrument din meniul Trezorerie? daca da, va rog sa imi transmiteti structura fisierului text, de forma

    data,valoare incasata,explicatii


    Multumesc

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    uite aici posturile 17-18
    http://forum.winmentor.ro/showthread.php?t=80&page=2
    un exemplu de incasare in existent in documentatie
    ftp://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/Do...20Incasare.pdf
    incasarile unde sunt explicate si campurile
    ftp://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/Do...i/Incasari.pdf

    orice ai nevoie de import gasesti in documentatie de aici:
    ftp://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/Do...e%20aplicatii/

    PS: Si ideal ar fi de folosit pentru intrebari legate de import date din aplicatie threadul din primul link ca sa aveam toata informatia despre import date din alte aplicatii in acelasi thread ca sa fie si ergonomic si eficient forumul.
    Ultima oara editat dealexadi; 10 September 2015 la 09:25 Motiv: am facut mici corectii in ps ca sa fie mai explicit

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •