Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12

Thread: Calcul salarii

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit Calcul salarii

    Buna ziua!

    Versiunea 853.04, firma configurata conform documentatiei (si cred ca este cam a 10 firma configurata, deci cam stiu ce am de facut). Imi calculeaza toate contributiile la salariul minim pe economie, chiar daca venitul brut este mai mare. Ce ar trebui sa verific?

    Multumesc,
    Andrea

  2. #2
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    18

    Implicit

    trebuie sters plafonul de cas si cass din macheta cu definirea contributiei

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Poate ati trecut 1900 la baza maxima in loc de baza minima ca in documentatie. Daca este trecuta suma la baza minima nu are cum sa nu calculeze corect.
    Ultima oara editat deIrina; 12 February 2018 la 11:55

  4. #4
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna.
    Ce trebuie sa fac sa nu imi apara la calcul si vechile contributii? Multumesc.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Sa le stergeti din nomenclatorul de contributii. http://portal.winmentor.ro/winmentor...tion=winmentor Actualizare salarii...

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2017
    Posturi
    27

    Implicit

    Buna ziua,
    1. As dori sa adaug la salariul din luna ianuarie, diferenta in suma bruta pentru a nu se micsora netul. Am introdus la Alte drepturi/Penalizari suma bruta dar imi spune ca trebuie sa trec netul ca sa calculeze brutul. Unde se poate trece suma bruta sau cum trebuie sa fac incat calculele sa fie corecte. Daca se poate introduce numai netul, care ar fi ordinea? Emit pontajul fara concedii, vad ce salarii rezulta si calculez manual diferenta pana la net, apoi o bag la Alte drepturi si calculez "net la brut", apoi introduc concediile, apoi delegatiile iar la sfarsit tichetele si diurnele.
    2. Pentru angajatii care au bonusuri brute de target cum se procedeaza?
    Multumesc mult

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu stiu sa fie nici o conditionare in meniul Alte drepturi. Puneti pur si simplu suma la brut. Puteti sa puneti si la net suma si selectand ultima casuta cea cu sageata rosie sa puteti calcula brutul prin apasarea casutei unde scrie BRUT.

  8. #8
    Data inscrierii
    September 2017
    Posturi
    27

    Implicit

    Buna ziua,
    Multumesc pentru raspuns. Cand adaug suma la net si selectez linia in dreapta, imi ia in considerare suma. Insa cand fac invers, trec doar suma bruta (apoi salvez) nu se calculeaza. Am sters si adaugat de cateva ori, am dat si calcul salarii si nu mi-a schimbat nimic, in sensul ca suma nu apare in plus si netul ramane acelasi, ca si cand nu as fi introdus nimic. Ce nu fac bine?

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu stiu ce sa zic, eu fac testare si vad ca arata bine. Va atasez capturi de imagini ca sa vedeti ce se intampla la mine alte drepturi.jpg recalcul.jpg
    Ultima oara editat deIrina; 13 February 2018 la 13:46

  10. #10
    Data inscrierii
    September 2017
    Posturi
    27

    Implicit

    Am reusit, insa imi calculeaza impozitul prea mare: de exemplu venit brut 3925, prima bruta 744, venit realizat 4669, cas 1167, cass 467, venit net 3035, impozit 486 in loc de 304, unde trebuie sa modific impozit 10% in loc de 16?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •