Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7

Thread: Eroare CM

  1. #1
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    69

    Implicit Eroare CM

    Buna ziua, am o firma cu mai multe tipuri de concedii medicale si intimpin urmatoarea eroare:
    I- in statul de plata , calculul este corect , dar cand dau transfer card imi duce sume mai mari decat cele din stat.Mai am firme cu concedii medicale care acolo sunt ok, dar aici nu stiu care este problema, configurarile sunt facute ok.
    Multumesc,

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Luati legatura cu distribuitorul. Fara o baza de date, nu avem cum sa ne dam seama de unde vine problema dvs.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am depanat baza dvs de date, ati facut analitice la contul 423. Daca in caracterizarea contabila a personalului am posibilitatea de a pune doar un singur cont programul nu are cum sa stie ce sa faca cu celelalte. Atentie mare cand se fac analitice daca se pot asocia corect in caracterizarile contabile.
    Ultima oara editat deIrina; 06 February 2018 la 16:04

  4. #4
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    69

    Implicit

    Multumesc ! Am vorbit cu distribuitorul meu.
    Dar mai am o intrebare : Daca toata luna are CM si i-am platit concediu de odihana ,deoarece a incetat contractul , am vazut ca nu i-mi opreste contributii programul pentru suma de concediu.

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Daca are contractul suspendat (pentru ca indemnizatia se plateste din bugetul asig sociale) - suma aferenta concediului medical se va da prin: Nomenclatoare - Drepturi in natura - tip: venituri asimilate, se selecteaza contributiile - cu exceptia somajului daca este vb de 2017 si se ofera prin macheta: Salarizare - Drepturi in natura (in prealabil dreptul trebuie asociat angajatului in Conditii de salarizare).

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Depinde prin ce meniu i-ati acordat suma pentru co. Recomand folosirea meniului Sume asimilate salariilor.

  7. #7
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    69

    Implicit

    Multumesc frumos, sunteti o draguta !

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •