Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    March 2012
    Posturi
    20

    Implicit Eroare Exception ERangeError in module MENTOR.EXE at 0021C108. Range check error

    Dupa instalarea ultimei variante imi apare aceasta eroare atunci cand vreau sa listez registrul de banca. Care ar fi rezolvarea?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Deoarece nu reusesc sa reproduc, ma gandesc ca nu e o problema cu versiunea ci cu lista in sine. Poate aveti configurari speciale, de asta v-as recomanda sa dati din manager liste configurari implicite pentru registru de casa.

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2012
    Posturi
    20

    Implicit

    Problema a aparut dupa instalarea ultimei versiuni de Winmentor. Este vorba de registrul de banca, registrul de casa functioneaza normal. Pentru a lista banca folosesc versiunea anterioara, este incomod. Nu am configurari speciale. As fi vrut sa stiu daca sunt useri care folosesc ultima versiune (852.10) si daca s-au lovit de aceasta problema.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Va recomand sa luati legatura cu distribuitorul sau producatorul pentru a identifica motivul aparitiei erorii.

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2012
    Posturi
    20

    Implicit

    Rezolvat prin revenire la lista implicita. Nu-mi dau seama ce nu-i placea.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Am aceeasi problema cu listarea avizului de expeditie. Prin revenirea la configurarile implicite imi dispare lista configurata de mine. Celelalte liste de la avizul de expeditie functioneaza. Dar eu am nevoie de formatul configurat de mine.

    Exista o rezolvare la nivel de utilizator ? Multumesc !

  7. #7
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Incearca un export al listei configurate de tine, pe urma o initializare a listei la configurarile implicite si pe urma un import al listei tale exportate mai devreme. Cand zic lista ma refer strict la configuarea avizului de expeditie.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Merci ! Incercat, tot nu merge.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    O sa apara si o versiune noua de mentor zilele urmatoare, incercati cu aceasta, s-a umblat la cod pt listari.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •