Pagina 8 din 9 PrimulPrimul ... 6789 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 71 la 80 din 82
  1. #71
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Am pus pe site versiune care corecteaza modul in care se trateaza medicalele. Atentie, configurarile nu se schimba. Raman conform documentatiei de pe site.

  2. #72
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Buna ziua,

    Am un angajat care are concediu medical in luna iulie, continuare din luna iunie. Nu are alte concedii medicale. Pe versiunea 860.01 nu imi plafoneaza cas conform OUG 8/2018, desi pe versiunea anterioara calculul era corect. Ce e de facut?

    Multumesc.

  3. #73
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Am verificat pe versiunea 860.01 si se face plafonarea. Verificati configurarile indemnizatiilor sa fie corecte conform documentatiei.
    ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Doc..._SALARII/2018/

  4. #74
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Nu inteleg ce se intampla, pentru ca pe versiunea 859.02 s-a facut plafonarea doar pentru acest concediu in continuare deci configurarile au fost facute corect.

  5. #75
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Ce fel de medical este? Ce tip?

  6. #76
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    boala obisnuita

  7. #77
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Am testat in program si totul e in regula. Doar in speranta ca se potriveste, am avut caz cu un medical in continuare pentru un medical initial care avea data acordarii tot in luna iulie si aici nu iese bine si nici validatorul nu permite. Dar va recomand cel mai bine sa luati legatura cu distribuitorul sau cu producatorul.

  8. #78
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Exact acesta este cazul meu. Concediul din iunie este acordat pe 2 iulie. Concediul din iulie la fel.

  9. #79
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Ca sa puteti depune declaratia in caz ca va grabiti, puteti sa modificati data acordarii medicalului, e editabila pe macheta (nu e necesar sa deschideti luna iunie). Eu oricum am reprodus cazul si l-am trimis la analiza.

  10. #80
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Da, am facut asta. (Am modificat data medicalului initial preluata automat in iulie). Acum calculul e plafonat corect.
    Urgenta nu era declaratia, ci plata lichidarii.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •