Pagina 7 din 9 PrimulPrimul ... 56789 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 61 la 70 din 82
  1. #61
    Data inscrierii
    September 2015
    Posturi
    12

    Implicit

    Buna ziua, aveti in lucru o versiune noua? Stiu ca se modifica din iulie calcul la concedii medicale.

    Multumesc.

    Cati

  2. #62
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Nu este necesara versiune noua, modificarile facute pana acum pt concediile pana in iulie au limitare in cod, deci veti putea face fara probleme medicalele pe iulie. Vom schimba exe de declaratii pentru ca din iulie se modifica din nou codurile bugetare pentru creante.

  3. #63
    Data inscrierii
    September 2015
    Posturi
    12

    Implicit

    Buna ziua,

    Nu vad, inca, declaratia 112 noua. Cind credeti ca va fi gata?

    Multumesc.

    Cati

  4. #64
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    18

    Implicit

    Buna Irina,

    Am inregistrat CM pe luna Iulie, iar in momentul in care am dat recalcul la salarii, am observat ca CAS-ul se calculeaza dupa vechea formula. Imi poti confirma te rog daca trebuie facute ceva setari aditionale?
    Multumesc,

  5. #65
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Pai depinde ce caz aveti, certificatul este initial sau continuare? Sunt si cateva cazuri (combinatii de certificate) care nu functioneaza corect momentan, se lucreaza la ele.
    Ultima oara editat deIrina; 03 August 2018 la 15:58

  6. #66
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Plus ca sunt cele 3 cazuri, ingrijire copil, sarcina si lehuzie si risc maternal care merg cu plafon pana in octombrie.

  7. #67
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    18

    Implicit

    Intr-adevar, situatia a aparut la combinatii de certificate.
    Problema sesizata este la un salariat, care are un CM cod 06 (initial) si un CM cod 01 (continuare). Pentru CM ce este considerat continuare, se calculeaza CAS-ul dupa formula veche.

  8. #68
    Data inscrierii
    September 2015
    Posturi
    12

    Implicit

    Buna ziua,

    Am actualizat declaratiile cu varianta 208.07, dar primesc, in continuare eroare, exemplu:

    E: angajator (1) sectiune angajatorA (1)
    eroare atribut: A_codBugetar: cod bugetar (20470101XX) incorect asociat cu cod obligatie (602)

    Va apare o declaratie noua?

    Multumesc.

    Cati

  9. #69
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Vom scoate zilele acestea versiunea 208.09

  10. #70
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    6

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Pai depinde ce caz aveti, certificatul este initial sau continuare? Pentru ca daca este continuare modul de calcul cas se pastreaza ca pe luna anterioara. Sunt si cateva cazuri (combinatii de certificate) care nu functioneaza corect momentan, se lucreaza la ele.

    daca sunt concedii medicale initiale, contributiile trebuie sa se retina dupa noua formula, ori in program inca le calculeaza la vechea formula cu 10.5%*3131....etc

    deci, se vor actualiza ceva configurari in acest caz?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •