Pagina 4 din 9 PrimulPrimul ... 23456 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 31 la 40 din 82
  1. #31
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Configurarile de la medicale din documentatie sunt orientative deocamdata, pana nu se publica in monitorul oficial aceste proiecte de ordine care circula pe net, nu putem pune o documentatie definitiva.
    WinAdminul nu face actualizare indemnizatii din cauza conturilor si a analiticelor pe care le poate avea fiecare utilizator in parte si care ar duce la coduri inexistente. Poate gasim in timp o solutie. Dar dvs pe firme puteti alege sa va configurati momentan doar indemnizatiile de care aveti nevoie si cand se va stabiliza treaba le configurati pe toate. Le faceti pe o firma si apoi luati legatura cu distribuitorul care sa va ajute sa le duceti prin table si pe alte firme, poate veti avea doar niste conturi de completat pe coduri inexistente nu de configurat totul.

  2. #32
    Data inscrierii
    April 2016
    Posturi
    10

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    La acest post v-am raspuns eu. Ori ca am dat raspunsul pe forum sau v-as fi raspuns la un eventual mail trimis catre winmentor - eu sau una din colegele mele -, raspunsul nu s-ar fi schimbat. Pana acum procentul era setat in cod, dar pentru ca legea nu este foarte clara si unii utilizatori au cerut posibilitatea de a introduce procentul de 10% la zilieri, am facut o schimbare in program printr-o constanta care lasa la latitudinea utilizatorului valoarea. Un raspuns oficial puteti obtine daca va adresati anaf-ului (am auzit ca raspund, asa mai lent cam in 30 de zile, dar raspund). Imi pare rau dar nu va pot fi de ajutor mai mult decat am incercat si la primul post.
    Abia acum este clar cum s-a pus acel procent la impozitul pentru zilieri. Multumesc

  3. #33
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    55

    Implicit

    Buna ziua
    Multumesc pentru raspuns.Am facut cum ati spus cu DEDGEN, dar nu merge,tot nu-mi calculeaza persoana in intretinere si la salariul de 2900 lei imi pune alta valoare decat cea corecta.Dvs.imi recomandati sa vorbesc cu distribuitorul dar aici pentru a-mi rezolva problema imi ia banii 200lei si ceva,nu mi se pare corect la o problema de dowloand versiune noua ,eu sa platesc . Mai ales ca inainte eu nu am avut aceasta problema.Corect este sa ma ajutati dvs.,sau sa fii mers aceasta versiune.

  4. #34
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Versiunea este in regula, datele sunt corecte. Fisierul Dedgen din NEW este identic cu cel din ordin, iar acest fisier dus la nivel de luna ianuarie in firma, functioneaza. Politica de service a distribuitorilor nu o pot eu comenta. http://portal.winmentor.ro/winmentor...tion=winmentor Pe link aveti documentatia care se numeste Procedura actualizare salarii ianuarie 2018. Urmariti si pasii de acolo.

  5. #35
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    S-a mai rezolvat cu calculul contributiilor pentru cei care nu trebuie sa plateasca contributiile la nivelul salariului minim pe economie? Eu am versiunea 852.10, am vazut ca pe site este versiunea 853.04. Dar nu as vrea sa pierd o zi intreaga cu instalarea de versiune noua daca nu s-a rezolvat problema.

    Multumesc,
    Andrea

  6. #36
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Da, e rezolvata problema in versiunea de pe site.

  7. #37
    Data inscrierii
    October 2009
    Posturi
    36

    Implicit

    La setarile pentru deducere la punctul "cumul pensie" este bifat "nu". Imi puteti indica baza legala? Conform Codului Fiscal deducerea se acorda doar la functia de baza, nimic legat de salariatii pensionari.Multumesc.

  8. #38
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    In ultima versiune s-a pus bifa pe da inapoi, a fost o scapare. Dar puteti schimba oricand orice configurare de genul aceasta, cand considerati ca nu e corecta.

  9. #39
    Data inscrierii
    October 2009
    Posturi
    36

    Implicit

    Multumesc. Cu atatea modificari de legislatie ma gandeam ca mi-a scapat ceva. O zi frumoasa.

  10. #40
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua.
    Dupa ultima actualizare trebuie sa refacem configurarile de calcul, de indemnizatii si actualizare salarii? Trebuie sa copiem iar fisierele modifcm1, dedgen si dedgen1? Inteleg ca totusi au fost ceva scapari( de ex. la deduceri, cumul pensie bifat "nu) insa ultimele modificari dateaza din ianuarie.

    Am instalat ultima versiune dar bifa de la "cumul pensii" este tot "nu".
    Ultima oara editat deGabi68; 09 February 2018 la 10:11

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •