Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    24

    Implicit lista de inventariere

    Buna ziua si La Multi Ani,

    va rog sa ma ajutati in cazul urmator:
    nu pot genera inventar pentru diferite gestiuni in cazul in care firma nu are angajat (magazin online, gestiunea se tine la firma care se ocipa cu fulfillment, adica logistica, depozitare, receptie, manipulare, ambalare, etichetare si transmitere catre client a marfurilor), din motivul ca se cere gestionare angajat. Si nu pot introduce in meniul personal nici asociatul, ca imediat se cere si contractul.

    Care ar fi rezolvarea in cazul prezentat? Va rog mult sa ma ajutati cu sfatul Dvs.

    Va multumesc,

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    La multi ani!

    Se poate selecta o persoana, fara a fi necesar ca aceasta sa aiba si contract de munca. De exemplu, puteti pune persoana responsabila de inventar.

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    24

    Implicit

    ECRAN INVENTAR.JPG
    Ma directioneaza in Personal, unde nu am de selectat nici-o persoana, iar daca incerc sa introduc macar pe asociat, imi cere toate informatiile necesare unei angajari. Iar fara responsabil nu se poate genera inventarul.

    Am gresit undeva?
    Sau poate sunt niste constante de setat pe care n-am observat?

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    View-ul se numeste Personal, adica inregistrarile din Salarii - Nomenclatoare - Personal. Contractele de munca se inregistreaza in Salarii - Salarizare - Conditii de salarizare

  5. #5
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    24

    Implicit

    Da asa si este. Problema e ca gestiunea este legata prin acest wiew cu gestiunea personalului. Adica, daca vreau sa adaug un nume pentru gestionar (sau sa numim responsabil inventar) acesta ma directioneaza la adugare personal, din modului salari/contracte de munca.

    De acea m-am gandit ca oare este ceva in legatura cu configurari?

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Nu am inteles exact ce legaturi presupuneti a fi intre gestiune si responsabil, dar, asa cum am mentionat si mai devreme, puteti adauga o persoana in nomenclator personal FARA a adauga contract de munca!
    Modificari in program pentru a elimina obligativitatea de a completa responsabilul nu vor fi.

    P.S. Si chiar daca ati avea un anumit responsabil asociat gestiunii, oricum il puteti modifica.
    Ultima oara editat deSolomon Silvia; 08 January 2018 la 11:58

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •