Am facut si eu trecerea pe wind 10 pro 64 biti si am urmatoarea problema, am programul configurat ok pana acum mergea ca sa deschid simultan si declaratiile si winmentor in acelasi timp evident din doua foldere separate, acum prima luna intru in declaratii nu pot edita decont ma uit jos si scria demo, verific licenta si pe site valabila pana in 2018 pe declaratii luna trecuta a functionat f bine pe wind xp. Caut putin pe forum solutia ar fi reinstalare drivere, cand intru in folderul de pe ftp imi sare in ochi insalarea de cheie mono pe win 64 biti zic sai sa mut fisierul haspms32.dll si in folderul declaratii nu doar in folderul cu mentor si merge, faza e ca incerc sa deschid mentorul si imi da eroare: Nu pot initializa aliasul FirmaAlias (intern:FIRMA) dau cancel singurl buton activ din eroare si imi apare: runtime error 216 at 0000A552 dau ok si evident programul nu ruleaza. Am crezut ca am stricat ceva dar de unde inchid declaratiile mentorul ruleaza perfect, dar nu pot rula declaratiile aceeasi eroare ca mai sus, daca am decalaratiile nu pot rula mentor eroarea este identica, foldere separate si perfect functionale pana acum. Ce pot face sa imi ruleze si mie ambele simultan ca imi e mai usor asa cand verific declaratiile la intocmire.

ps: E necesar sa mai tin vechiul pc cu xp ca sa pot face update la cheie sau pot face acest lucru si din 64 biti, ca stiu ca pana acuma nu se putea se vorbeste de ani de zile de aceasta problema dar inca nu gasesc pe site nici o rezolvare directa decat cu ajutorul distribuitorului.