Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10

Thread: Eroare liste

  1. #1
    Data inscrierii
    September 2015
    Posturi
    5

    Implicit Eroare liste

    Buna ziua!

    Primesc urmatoarea eroare in momentul in care incerc sa fac liste de tip Iesiri - Sinteza.. CLIENTI. (Pentru alte tipuri e ok):

    Exception EDBEngineError in module MENTOR.EXE at 000D38FA.
    Permission denied.

    File: C:\WinMent\PRIVATE\P2803974.PX.

    Am incercat:
    - verificare structuri
    - reconstituire SysID
    - stergerea tuturor fisierelor din folderul PRIVATE
    - update la versiunea 3200849,04 (din data 19.10.2017)

    Eroarea persista insa, poate aparea sub alta forma cu alt nume de fisier dar nu se pot face liste clienti.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Pentru a rezolva eroarea incercati sa parcurgeti urmatorii pasi:
    1. Inchidere aplicatie
    2. Accesati follderul PRIVATE din WinMent - acest folder ar trebui sa fie gol in cazul in care nu mai este nimeni in aplicatie. Daca exista fisiere in acest folder le puteti sterge.
    3. Daca fisierele nu pot fi sterse este nevoie de un restart, dupa care incercati din nou sa stergeti fisierele

    Cu aceasta procedura lansarea listei nu ar mai trebui sa genereze erori.

  3. #3
    Data inscrierii
    September 2015
    Posturi
    5

    Implicit

    Am urmat pasii, foldserul era gol cu exceptia fisierelor .lck, am sters tot, am dat restart am incercat din nou si am primit acelasi tip de eroare:

    Exception EDBEngineError in module MENTOR.EXE at 000D38FA.
    Permission denied.

    File: C:\WinMent\PRIVATE\Q3320157.DB.

    Am sters din folderul PRIVATE si inanite sa scriu aici deoarece am vazut pe alte thread-uri ca asta ar fi una din solutii, dar nu si in cazul acesta se pare...

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Lucrati in retea sau monopost?

    Cautati inclusiv toate fisierele de blocaj. Inclusiv acestea va poate determina aparitia erorii.

  5. #5
    Data inscrierii
    September 2015
    Posturi
    5

    Implicit

    Lucrez in varianta monopost.

    Care ar putea fi fisierele de blocaj?

    Edit: Aceeasi eroare apare chiar si fara cheia HASP in varianta Demo sau chiar si in lunile anterioare, dar numai pentru listele Miscari > Iesiri...
    Ultima oara editat debratuleanu21; 24 October 2017 la 17:09

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2015
    Posturi
    5

    Implicit

    Eroarea apare si in `debug.pas` incepand de la linia 3757 (in contextul in care am deschis mentor si am mers direct catre liste clienti).

    BEGIN => DoBeforeOpen "C:\WinMent\PRIVATE:I5314685" <TIMP 08:53:14.702 >
    END <- DoBeforeOpen "C:\WinMent\PRIVATE:I5314685" <TIMP 08:53:14.702 >
    * AppActivate: activating lalist "" <TIMP 08:53:15.249 > * Lista iesirilor (sinteza) : FormActivate <TIMP 08:53:15.250 > * Lista iesirilor (sinteza) : FormDeactivate <TIMP 08:53:19.291 > * belea...Permission denied.
    File: C:\WinMent\PRIVATE\I5314685.DB <TIMP 08:53:19.292 > * FormCloseQuery <TIMP 08:53:21.217 >

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Stergeti debug.pas si rulati din nou listele. Daca eroarea persista luati legatura cu un consultant WinMENTOR.

  8. #8
    Data inscrierii
    September 2015
    Posturi
    5

    Implicit

    Am sters fisierul, eroarea persista. Din meniul avarie am rulat verificare coerenta date si am primit aceeasi eroare pe care o primesc la liste. Cum pot lua legatura cu un consultant WinMENTOR?

  9. #9
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Daca sunteti din Iasi apelati la suportul producatorului: http://portal.winmentor.ro/winmentor/suport.php
    Daca sunteti din alt judet, luati legatura cu distribuitorul : http://portal.winmentor.ro/winmentor...tion=acoperire

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Vedeti daca are (sau, mai exact, nu are) destule drepturi acesl folder. Cam asta ar rezulta din mesajul de eroare.

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •