Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4

Thread: cheita inactiva

  1. #1
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    53

    Implicit cheita inactiva

    Buna seara, ma puteti indruma in legatura cu urmatoarea situatie: lucram in mentor cand s-a blocat, am dat restart si apoi cheita s-a inactivat (nu mai are becul aprins), iar programul a intrat in versiunea demo. va rog un sfat cum sa remediez situatia. mentionez ca am cheita model mic mov. multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Vedeti daca este introdusa bine (si nu pe jumatate) in portul USB; eventual schimbati portul.

    Cheita se aprinde in momentul in care are un driver valid. Verificati instalarea driverului (eventual uninstall, reinstall), caci poate si-a bagat codita Windowsul. Daca nu merge nici asa, verificati aceeasi procedura la alt calculator; daca nu se aprinde, este posibil sa fie arsa; daca se aprinde, problema este tot la primul PC; probabil port USB stricat sau tot din Windows.

  3. #3
    Data inscrierii
    September 2017
    Posturi
    27

    Implicit

    Buna ziua,
    Nu stiu ce s-a intamplat, am intrat in varianta Demo. Nu stiu despre ce cheita este vorba mai sus? Unde trebuie sa ma uit? multumesc
    imi apar pe statul de plata doar jumatate din salariati lucrati, apoi DEMO cu rosu

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Cheita de mentor o reprezinta un stick (de obicei visiniu sau mov) din spatele calculatorului. Daca totul este in regula, stickul are un beculet aprins. Verificati in mentor pe cheita galbena din modului service daca va apare codul de cheita. Dar incercati intai sa iesiti si sa intrati iar in program poate se rezolva asa.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •