Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12

Thread: eroare d 112

  1. #1
    Data inscrierii
    May 2010
    Posturi
    11

    Implicit eroare d 112

    Buna ziua,
    Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea eroare aparuta la generarea d 112 pt luna august 2017 cu un concediu medical pe toata luna la un salariat cu 8 ore si venit brut de 1450 lei si un salariat cu 1 ora si venit brut 200 lei (are mai multe contracte cu timp partial si venit brut total mai mare de 1450 lei):
    "A: validari globale
    Contributie CAS - angajator - mod de calcul eronat
    atentionare regula: A37: C1_T3 (205) = C1_T3 calculat cf. regulii (402)
    A: validari globale
    Creanta 13. Contributia de sanatate datorata de angajator difera de suma calculata
    atentionare regula: A21.13: (pt. codOblig=431) suma introdusa (38) = suma calculata conform regulii (103)"
    Am actualizat dukintegrator (J3.17.1), am verificat si corectat constantele la salarii, contributiile, indemnizatiile, am instalat versiunea 846.03 pt mentor si 202.03 pt declaratii, si tot apare eroarea de mai innainte.
    Va multumesc mult pt ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Mare atentie la faptul daca este eroare sau atentionare. Mesajele care incep cu E: - reprezinta ERORI, iar cele care incep cu A: - ATENTIONARI. Datorita ultimelor modificari ale declaratiei, majoritatea dintre acestea vor genera atentionari, cu care se poate depune declaratia fara nicio problema.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna ziua, am urmatoarea eroare:

    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    eroare atribut: A_20: atribut necunoscut ('A_20') in namespace='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declarat ie:v2'


    Folosesc versiunea 849.04 si versiunea pentru declaratii 202.05

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 517

    Implicit

    D112*-*structura*noua*in*lucru

    Formularul fiscal *112***are o noua structura, potrivit /Ordinului comun al Ministerului Finantelor Publice, al Ministerului Muncii si Justitiei Sociale si al Ministerului Sanatatii nr. 1.024/1.582/934/2017 pentru aprobarea modelului, continutului, modalitatii de depunere si de gestionare a „Declaratiei privind obligatiile de plata a contributiilor sociale, impozitului pe venit si evidenta nominala a persoanelor asigurate”./

    Din acest motiv, declaratia aferenta lunii octombrie 2017 nu poate fi depusa momentan, fiind necesare versiuni noi ale aplicatiilor *WinMENTOR* si *Declaratii*. Modificarile vor presupune retratarea bazei de date corespunzatoare personalului si contractelor de munca, fara implicatii referitoare la calculul salariilor.

    Echipa *WinMENTOR *lucreaza la aceste noi versiuni. Va rugam sa urmariti site-ul nostru pentru a afla cand vor fi disponibile.

  5. #5
    Data inscrierii
    September 2017
    Posturi
    27

    Implicit

    Buna ziua,
    La validare am urmatoarea eroare:
    F: angajator (1) sectiune angajatorA (14)
    Eroare fatala de parsare: 'java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: -32'

    Nu gasesc nicio informatie pe site legata de o astfel de eroare. Ce ar trebui sa modific?
    Va multumesc

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Trebuie sa mai asteptati un pic... macar doua zile.
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  7. #7
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    Doua zile ........ incepand de cand?

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 517

    Implicit

    Probabil in cursul zilei vom pune si pe site versiuni noi de mentor si declaratii.

  9. #9
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    Multumesc.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    7

    Implicit

    Buna seara, Acelasi avertisment il am si eu pt aceeasi situatie ( timp partial cu venit in luna mai mare de 1450lei). Salariatul are bifa ca nu se aplica la minim calculul conributiilor. Am verificat vectorul fiscal, timpii de lucru. Diferenta este data de contribuiile angajatorului daca ar fi calculate la minim si valoarea calculata la salariul aferent timpului lucrat. Are cineva o soluti? Multumesc anticipat

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •