Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2017
    Posturi
    37

    Implicit Incasare cu cardul vanzare cu amnuntul

    buna seara, am urmatoarea problema : vanzari cu amanuntul si incasare cardul. imi poate spune cineva cum procedez? se elibereaza bon fiscal pe care scrie incasare cu cardul.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    - daca lucrati cu modul Emulare tastatura (printare catre casa de marcat), aveti Mod de plata, unde introduceti sumele altele decat cash;

    - daca nu lucrati cu casa de marcat, vanzarile efective se trec in Monetare (aici ajung intr-un final si bonurile de la punctul anterior), iar pa sagetura albastra din lateralul butoanelor Modific/Salvez/Renunt alegeti metoda de plata; acolo aveti si un tip contabil folosit pentru asta (practic, de-acolo isi contul folosit pentru card, 5125 deobicei).

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Da asa este se eilibereaza bon de casa pe care se scrie incasare cu cardul.
    Vresi sa faceti asta din program?

  4. #4
    Data inscrierii
    January 2017
    Posturi
    37

    Implicit

    inregistrez doar monetarele in program. am procedat asa cum ati spus. Am ales cu sageata albastra tipul de plata cu card si la tip contabil am ales plata cu cardul adica contul 5125. Multumesc. o seara buna

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna ziua,incasare card vanzare en-gros,cum se opereaza in wimentor?Ca si o incasare normala 5121=411?

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Da, daca nu trece prin vreo casa de marcat, direct in trezorerie, cand ajunge pe extrasul de cont.

  7. #7
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Nu exista casa de marcat.lMultumesc,ma gandeam ca e vreo metoda gen efecte de incasat,dupa ce introduc factura.Daca e ok direct prin banca,atunci nu ma complic.

  8. #8
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Asa fac si eu de cand lucrez cu mentorul si nu am avut probleme, de complicat poti sa te complici printr-un cont intermediar insa eu prefer sa nu prin simplul fapt ca acel cont devine o galeata care trebuie verificata in excel ulterior, oricum diferenta intre incasarea prin card si factura e de regula o zi maxim 2 lucratoare iar acuma cu importul bancilor prin MT940 e si mai usor de lucru cu banca.

  9. #9
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Va multumesc pentru informatii.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •