Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2017
    Posturi
    3

    Implicit Cum pot sa aduc la restaurare formularele de listare pentru facturi

    Buna ziua,
    Doresc sa aduc de pe un alt calculator salvarea la o firma dar cu tot cu formularele de listare al facturilor si listele de acolo, fara sa risc de a pierde de pe calculatorul unde fac restaurarea, formularele actuale.

    Multumesc,

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Cred ca poti asa (dar fa o incercare inainte) :
    Service/Diverse/ Salvare date firma si bifeaza toate optiunile. Apoi fa importul cu salvarea asta.

  3. #3
    Data inscrierii
    June 2017
    Posturi
    3

    Implicit

    ok, dar cine-mi garanteaza ca nu pierd listele si rapoartele aici pe calculatorul unde fac importul...

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Eu zic 2 utilizatori fiecare cu listele lui. Nu e prea facil dar cred ca se poate muta listarile salvate din vechiul pc in configurarile noului utilizator in noul pc. si asa ai listele pastrate pentru fiecare separat.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Orice restaurare de liste va inlocui complet listele existente pe un calculator. Varianta cu 2 useri si cu director pentru liste preferentiale e cea mai buna. Faceti un director pe care il veti trece in manager liste.

  6. #6
    Data inscrierii
    June 2017
    Posturi
    3

    Implicit

    Am descoperit, se face export si import pt fiecare formular, sau lista in parte, si functioneaza!

  7. #7
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Asta e altceva, noi vorbeam mai devreme de toate rapoartele din mentor odata, mare atentie la denumiri sa nu le suprascrii, si e fezabila la cateva rapoarte nu cateva sute.

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •