Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit declaratia 394 monetare, bonuri fiscale

    E: informatii (1)
    eroare atribut: nr_BF_i1: valoarea '-31683' nu se incadreaza in intervalul cerut
    E: op2 (1)
    eroare atribut: nrBF: valoarea '-31683' nu se incadreaza in intervalul cerut
    E: op2 (1)
    eroare regula: R244.1: daca tip_op2 = 'I1' atunci nrBF trebuie sa fie completat si > 0



    Buna ziua! Aceasta eroare apare la validarea declaratiei 394. Mentionez ca este vorba despre nr de bonuri fiscale la primele doua erori. La aprilie a fost ok, acum imi vine sa mi schimb meseria.
    Va multumesc pentru sugestii.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Ati verificat suma de la bonuri casa de marcat este corecta? De aici se parca aveti inregistrata valoarea de -31683 ?
    Si eu am avut o astfel de eroare prin noiembrie anul trecut si am facut o reindexare in luna respectiva si apoi o verificare coerenta date si s-a rezolvat.

  3. #3
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Multumesc frumos pentru sugestii. Le-am facut si pe acestea si tot nu se rezolva. Z ul lunar corespunde cu incasarile din monetar. Acolo, valoarea aceea cu minus, se pare ca reprezinta nr total de bonuri fiscale. care, evident, nu poate fi negativ...

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Va spun eu de unde va vine valoarea aia, ati trecut pe facturi cu info cm pe da si numar de bonuri. Atentie, in casuta respectiva nu se trece numarul bonului, ci numarul de bonuri care sunt asociate acestei facturi. Adica am mai multe bonuri pentru care emit o singura factura.

  5. #5
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Buna dimineata si multumesc tuturor care imi dati sugestii. Este adevarat ce imi spuneti Dvs, asa am facut - adica gresit. Dar numarul de bonuri asociate putinelor facturi emise este 1 intotdeauna, si programul nu ma lasa sa pun 1 acolo. Este vorba despre o farmacie, se intampla rar sa se intocmeasca facturi catre terti. Iar bonul asociat facturii este unul din, poate, 83 de bouri emise intr o singura zi. Va multumesc mult inca odata.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    E limitare din program, optiunea nu a fost facuta pentru paritatea de 1 la 1 adica factura cu un singur bon, doar pentru mai multe. In cazul in care aveti un singur bon asociati factura pe monetarul pe care descarcati bonul.

  7. #7
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Rezolvat asa. Va multumesc mult inca odata!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •