Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    March 2017
    Posturi
    4

    Implicit Eroare adaugare analitic nou, cont 462

    Buna ziua,

    In luna ianuarie 2017 am mai adaugat un analitic nou contului 462, si mi-a aparut acea fereastra cu procente pentru solduri si rulaje cu toate ca am bifat nu pe asociere in participatiune la "Date generale". In lunile urmatoare nu mai apare acea fereastra cu procente, pe analiticele contului 462. Cand listez fisa pentru fiecare dintre analiticele create si aleg ca perioada de listare ianuarie - iunie 2017, nu imi preia soldul initial, imi apar doar rulajele curente din anul 2017. Daca ii dau ca perioada de listare februarie - iunie 2017 atunci imi preia corect soldul initial de la 01.01.2017 si total rulaje din luna ianuarie ianuarie 2017. Nu stiu cum sa corectez aceasta eroare. Nu stiu cum sa fac sa nu mai apara acea fereastra la luna ianuarie 2017.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Fereastra apare de fiecare data cand se creaza un nou analitic pentru impartirea soldului, nu are legatura cu asocierea in participatiune. Fara sa fi aruncat o privire pe baza de date este greu sa ghicesc ce se intampla, dar ma intreb daca nu cumva ati creat intai analitic pe februarie si apoi sa va intoarceti pe ianuarie sa il creati si acolo? In cazul asta exista sansa ca in tabele codurile sa nu mai bata si da, fisa contului poate fi eronata in ceea ce priveste soldurile initiale. Luati legatura cu distribuitorul dvs sa arunce o privire sa vada exact ce s-a intamplat.

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2017
    Posturi
    4

    Implicit

    Multumesc!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •