Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit eroare salvare documente

    Dupa updatele la ultima versiune am momente cand primesc urmatorul mesaj de eroare: 1. eroare mentor.jpg
    Intru in bonul fiscal, adaug furnizorul, adaug si produsele, dau sa validez si codul fiscal, primesc eroare ca nu e disponibil serverul anaf dau ok, dupa care primesc eroare de mai sus.
    Am primit de mai multe ori astazi eroarea asa ca intre timp am avut posibilitatea sa adaug in mentor la utilizatorul respectiv fisierul debug.pas in cazul in care ajuta il am salavat.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Eroarea aparuta este ca urmare a imposibilitatii de conectare la serverul ANAF. Incercati sa nu mai dati verificare cod fiscal, pana cand, cei de la ANAF nu isi rezolva problema.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Buna dimineata,
    Multumesc pentru raspuns, am vazut ca in cursul zilei de ieri a aparut si un mail cum ca este o problema la serverele anaf si e posibil sa apara eroarea la utilizarea functiei.
    Eu vin si privesc mai departe se repara serverele ANAF dar problema in winmentor tot ramane si anume programul ar trebui sa stie sa gestioneze un asemenea raspuns, insa in momentul de fata nu stie, lucru care nu prea este ok tinand cont ca eu nu pot controla daca este sau nu disponibil la conectare serverul anaf, el poate fi intr-un restart de exemplu intr-o zi si eu sa il nimeresc exact in cele cateva minute de nefunctionare si sa primesc eroarea care imi blocheaza programul si de cele mai multe ori trebuie inchis cu end task mai ales ca multi utilizatori nu au drept de administrare pe pc si atunci devine suparator faptul ca trebuie sa fiu aplelat sa inchid eu programul. Sper ca in viitoarele versiuni sa fie luat in calcul de catre winmentor si acestui tip de raspuns si sa nu mai genereze erori ca nu este ok.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •