Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit Intarziere deschidere Aplicatia declaratii

    Buna ziua
    Ma confrunt cu urmatoarea problema: Aplicatia declaratii intra in executie cam la 1 minut dupa ce o apelez. Pana acum nu am avut nici o problema de acest fel.
    Nu am facut nici o modificare recenta in calculator, nu am instalat sau dezinstalat nimic.
    Am facut o reinstalare dar degeaba.
    Pe de alta parte, aplicatia de declaratii poate fi deschisa deodata cu aplicaia de contabilitate?

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Pentru a rula si mentor si declaratii simultan trebuiesc ca executabilele sa se regaseasca in foldere separate uite aici in primul post http://portal.winmentor.ro/forum/sho...ctorul-PRIVATE

    cu viteza nu stiu ce sa iti zic cel mult fisierul de debug.pas sa il stergi din folderul unde este mentorul pot sa iti dau ca idee.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns.
    Am pus declaratiile intr-un folder separat si merg deodata.
    Dar nu am rezolvat cu viteza de incarcare. Am descoperit ca Windows firewall ii da block aplicatiei de declaratii ( cum a ajuns asa nu stiu), l-am pus pe allow si tot nu merge.
    Nu am debug.pas in folderul mentorului.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Citat Original a fost postat de MARIA Vezi Post
    Buna ziua
    Ma confrunt cu urmatoarea problema: ..... Pe de alta parte, aplicatia de declaratii poate fi deschisa deodata cu aplicaia de contabilitate?
    1. Cu ultima versiune se deschide atat de greu deoarece s-a facut o dezvoltare in sensul urmator: verificarea ultimei versiuni existente pe site. Pentru a va usura accesul in declaratii este nevoie sa treceti in in fisierul DECL.ini din folderul de unde sunt lansate SI urmatoarele linii: [FTP]
    LastUpdate=18.04.2117
    UpdatePeriod=100
    ---------------------------- in cazul in care exista ceva asemanator stergeti si inlocuiti. Atentie, daca setarile acestea nu functioneaza este nevoie sa verificati la Regional settings ca data este setata in formatul dd.mm.yyyy

    2. Declaratiile pot fi deschise in paralel cu Winmentor-ul doar daca sunt lansate din foldere diferite. Atentie, in folderul in care este mutat unul dintre executabile trebuie sa se afle PROTECT.DAT, iar dupa caz nethasp.ini. (in functie de windows-ul folosit solutia poate sau nu functiona).
    Ultima oara editat deSolomon Silvia; 28 April 2017 la 10:50 Motiv: completari

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Multumesc d-na Silvia.
    Am rezolvat ambele probleme asa cum ati spus si functioneaza.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Se pare ca atunci cand am mutat declaratiile in alt folder s-a pierdut cheia de activare a modulului. Cum pot sa o reactive

  7. #7
    Data inscrierii
    May 2014
    Locatie
    Earth
    Posturi
    59

    Implicit

    Nu cheia s-a pierdut. copiati fisierul protect.dat, eventual nethasp.ini daca exista din locatia de unde l-ati mutat. S-a pierdut calea catre cheie.

    Cat despre celelalte 2 probleme, exista 2 articole deja:

    http://portal.winmentor.ro/forum/sho...e-debug-0-quot

    si

    http://portal.winmentor.ro/forum/sho...00-01-firewall

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Rezolvasem problema cu deschiderea intarziata dar partea cu declaratiile nu am reusit asa ca am apelat la consultanta si am aflat ca pe win 7 pe 64 nu merg declaratiile in alt folder, trebuie sa fie neaparat in folderul unde este Mentor.
    Multumesc tuturor.

  9. #9
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Neata, spunele celor de la consultanta sa mai treaca putin pe la scoala ca se pare ca au multe lipsuri. Iti spun 110% ca merge pe 64 biti in foldere separate, eu am totul portat in 64 biti si nu am problema, iti atasez alaturat ce am eu in folderul de declaratii poate te ajuta. 1. declaratii.jpg.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Pe un alt calculator wint 7 pe 32 am reusit sa fac asta. Dar pe asta nici cum nu am putut. Nu e prima data cand le separ. Modulul declaratii intra in demo si nu vedea cosurile. Oricum o las asa pana dupa 25 apoi mai incerc.
    Multumesc.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •