Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    May 2014
    Locatie
    Earth
    Posturi
    59

    Exclamation WinMENTOR 839.04 - Viteza incetinita; "Eroare scriere debug 0"

    Odata cu aceasta versiune, am dat posibilitatea de a se culege in fisierul "debug.pas", aflat la nivel de executabil, date despre functionarea mentorului, in caz de erori, fiind mai usor de identificat unele probleme direct la clienti, evitand eventual preluarea bazei de date si verificarea la noi a erorii.
    Aceste preluari de date (pasi de executie, proceduri, nu date confidentiale) se fac doar in cazul in care acest fisier "debug.pas" exista inainte de a deschide Mentor.exe, si exista drepturi de scriere in el.
    Dar aceasta scriere continua intr-un fisier text micsoreaza foarte mult viteza de executie a mentorului, ceea ce face existenta lui permaneta foarte ineficienta.

    Daca fisierul exista, dar este Read-only, sau nu am drept de scriere in el, atunci apare mesajul "Eroare scriere debug 0".

    Se pare ca exista ceva clienti la care s-a strecurat, probabil dintr-o versiune anterioara, acest fisier debug.pas. DE ACEEA, TOTI cei ce au acest mesaj de eroare, sau considera ca aplicatia se misca mult mai incet, sau cei care sunt curiosi, sa verifice la nivel de fiecare executabil de mentor sau declaratii daca exista "debug.pas" si daca este sa il stearga. El va fi creat manual doar daca este necesar sa se investigheze o eroare de genul "Access violation".

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Multumim.
    Tocmai ce am facut instalarea si am vazut acest mesaj de eroare.
    Il aveam, l-am sters si totul e OK.

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •