Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2016
    Locatie
    Tirgu Mures
    Posturi
    11

    Question Declaratia 300 si 390

    Buna seara,
    la validarea declaratiilor D390 si 300, primesc urmatoarele mesaje
    va rog sa ma ajutati

    D300
    F: validari globale
    va rugam sa verificati daca folositi versiunea corecta de PDF inteligent sau daca XML-ul creat contine namespace-ul conform schemei XSD (pentru perioada de raportare)
    eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:d300:declaratie:v5') lipsa sau incorect la sectiunea declaratie300. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:d300:declaratie:v4'

    D390
    F: validari globale
    va rugam sa verificati daca folositi versiunea corecta de PDF inteligent sau daca XML-ul creat contine namespace-ul conform schemei XSD (pentru perioada de raportare)
    eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:d390:declaratie:v2') lipsa sau incorect la sectiunea declaratie390. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:d390:declaratie:v1'

    Va multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Update de DukIntegrator.

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2016
    Locatie
    Tirgu Mures
    Posturi
    11

    Implicit

    va multumesc, aveti dreptate, uitasem

  4. #4
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua.
    Am avut in februarie un avans pentru o prestare de servicii cu montaj in Austria ( confectionare si montare perete cortina). Deci, locul prestarii este in Austria. Am si selectat locul prestarii in winmentor cand am facut factura. In D300 suma se pune corect la rand 3, dar, in D390 nu ar trebui sa apara, conform legislatiei ( Norme, art.278, alin.4)
    Pareri?

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Din 390 momentan este necesar sa o stergeti manual.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •