Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    4

    Implicit Eroare : Nu pot prelua solduri si stocuri

    Buna ziua ! Primesc urmatoarea eroare atunci cand incerc sa fac inchiderea firmei.Ce pot sa fac ca sa rezolv problema ?
    Multumesc anticipat.
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Este un document cu probleme. Dati-i din Liste, Contabile, Refacere jurnal si vedeti la ce document se opreste.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2017
    Posturi
    4

    Implicit

    Am rezolvat.Multumesc frumos pt. ajutor.

  4. #4
    Data inscrierii
    October 2016
    Posturi
    3

    Implicit

    buna ziua. am creat intr o luna anterioara 2 analitice la 4428 dupa care le-am sters. la inchidere luna respectiva am mesaj ,, contabilitate parteneri contul 442,08 are 2 analitice!trebuie folosite analiticele / atentie mare nu pot prelua solduri si stocuri/contab parteneri cont inexistent,,. Analiticele le-am creat / sters in luna 07 si am operatiuni pana in 09 insa nu mai face nimic pe tva. Va rog sa ma ajutati ( sigur trebuie sters ceva ) multumesc

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Dupa mesajele pe care le aveti nu pare ca ati sters anaticele sau pare ca le-ati folosit in caracterizari contabile si chiar daca le-ati sters va ramane mesajul cu coduri inexistente. Dar imi e greu doar dupa mesajul dvs sa imi dau seama ce se intampla. Recomandat ar fi sa luati legatura cu distribuitorul sau producatorul. Am mai spus si in alte postari, nu recomandam crearea de analitice pe luni din urma, pe lunile urmatoare s-ar putea sa nu mai pice pe aceleasi coduri si sa fie probleme pe solduri.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Verificati in caracterizari contabile parteneri daca aveti completat ceva la TVAuri neexigibile; daca da, trebuie verificat (si corectat, daca e cazul) in toate lunile ulterioare.

  7. #7
    Data inscrierii
    November 2009
    Posturi
    25

    Implicit

    Am si eu o problema, am operat un aviz pe iesiri si la salvare am primit un mesaj de eroare, dupa care nu am mai putut continua nici cu alt aviz nici pe acela sa-l sterg, apare ca neoperat si butonul "sterge" inactiv. Mentionez ca se lucra in iunie dar era deschisa si luna mai. Am dat o inchidere la mai sa pot rula Service/refacere stocuri si la final de inchidere am primit mesaj "nu pot prelua stocuri", am redeschis mai am rulat tot ce se poate cu "da" pe Avarie, am mers si pe Liste/refacere jurnal, la luna mai spune ca am un document neoperat - 0/31.12.1889. Ce ar trebui sa mai fac sa scap de acesta?

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Trebuie intrat in baza de date si sterse acele randuri "parazite".

  9. #9
    Data inscrierii
    November 2009
    Posturi
    25

    Implicit

    pot face eu treaba asta sau de la dvs?

  10. #10
    Data inscrierii
    November 2009
    Posturi
    25

    Implicit

    imi puteti da un mic raspuns ? am vazut ca pe "intrari" pot face inregistrari, dar nu as vrea sa pierd ceva
    multumesc de intelegere

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •