Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2016
    Posturi
    1

    Implicit Taxare inveresa livrari deseuri neferoase

    Buna ziua
    am generat declaratia 394 pe ianuarie 2017 si o factura de livrare de deseu nu se prinde in declaratie, articolul fiind setat pt deseuri .Ce setari ar mai trebui sa fac?
    Mai am o problema nu pot sa listez anexele la declaratie apare mesajul :NU SUNT INREGISTRARI
    Multumesc anticipat []

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am facut un test, factura taxare inversa cu deseuri si a fost adusa fara probleme in declaratie. Probabil este o problema de operare si ar trebui sa arunce distribuitorul dvs sau producatorul un ochi pe baza de date.
    In ceea ce priveste mesajul cu "nu sunt inregistrari", rezolvam. Multumim pentru sesizare.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna ziua,
    in declaratia 300 nu imi preia suma la randul 13-Livrari taxare inversa,am livrari de deseuri,care ar trebui sa apara la randul 13.Oare nu am setat ceva corect?

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Cum ai rezolvat problema, cu aducerea facturilor emise cu taxare inversa in decont ca am si eu problema asta, precizez ca am decont trimestrial si factura e in luna mai.

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit 1

    Nu am rezolvat,introduc suma manual,dar sigur exista ceva setari pe care nu stiu cum sa le fac.

  6. #6
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    146

    Implicit

    Buna ziua,
    Am si eu o intrebare referitoare la facturarea de deseuri.
    Am o factura de fier vechi, valoare 1000. Urmatorul articol de pe factura este Taxa pentru fondul de mediu 2%, asadar valoare -20. Valoarea totala a facturii este de 980. Fierul vechi este cu taxare inversa, dar nu pot salva factura daca nu aleg si pentru articolul Taxa fond mediu o categorie pentru care sa aplic taxare inversa.
    Problema este ca in D394 valoarea la care imi aduce factura este 980 si mie mi s-ar parea mai corect ca valoarea sa fie 1000.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •