Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit preluare Casa de marcat cu minus

    Luna trecuta a fost totul OK.
    Luna 11 imi preia la sectiunea casa de marcat valoarea cu minus
    Ce sa verific? Nici nu stiu de unde sa incep.

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    incerca sa pui executabilul de l-ai folosit pt octombrie si elimini posibilitatea de eroare versiune. Ca am avut o colega a cautat mai bine de 2 ore eroare la 390 si cand am verificat cu versiunea de noiembrie 195.01 a fost ok. La cateva ore a aparut si 195.03 care corecta eroare de la 390 din versiunea 195.02.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Incerc si asa. Multumesc. Ai gasit diferenta la sectiune I?
    Edit.
    Am cautat dar se pare ca nu am executabilul anterior.. Acum trebuie sa le pastez si pe astea?

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Inca o caut, e ceva ce imi scapa dar nu inteleg ce? Am 23 lei mai putin in sectiunea I dar in decont, in jurnal si in balanta sunt sumele corecte (cu 23 lei mai mult si sunt identice, exportat in excel si tot aceasi suma ca in jurnal imi da)

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Intre timp am gasit si versiunile vechi dar nu merge nici cu ele.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    ftp://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/Ve...hi/DECLARATII/
    aici gasesti orice versiune mai veche de declaratii.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Multumesc!

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu va chinuiti cu versiunile, nu din cauza lor va preia programul sume cu minus. Nu ati specificat unde anume la casa de marcat va aduce, la amefuri sau la exceptate de la amef. Presupun ca la exceptate. Daca asta este cazul trebuie sa va uitati in 3 surse : monetare facute manual (nu preluate de la emulare) cu bon pe ele, iesiri chitante bon fiscal sau trezorerie direct pe cont cu tva. Probabil in una din astea avem inregistrare cu sume cu minus. Spor la cautat.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Luna noiembrie Untitled.jpg
    Luna octombire Untitled10.jpg.
    Se lucreaza prin emulare la tastatura. Nu am avut nimic diferit sau special de inregistrat separat fata de octombrie. Nr de bonuri este bine calculat.
    Edit: Monetarele sunt exact cu ce am pe hartie, iesiri chitante/bonuri nu am nimic. Trezorerie direct pe TVA nu am.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Dati o verificare coerenta date. Dupa print screen-uri sumele sunt pe amef deci nu e nici unul din cazurile prezentate de mine.
    Incerc un proces de imaginatie, asta e un caz pe care nu l-am mai vazut. Oare ati asociat facturile pe monetare fara sa treceti si valoarea lor intreaga pe monetar? Sau ati modificat dupa aia valoarea facturii deja preluate?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •