Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit Actualizare nomenclator localitati

    In unele firme optiunea "service\intretinere\actualizare localitati" nu functioneaza. "Nu exista actualizari" este mesajul pe care in obtin, desi nu am nomenclatorul actualizat.
    Ceva imi scapa. Am rulat verificare structuri, verificare coerenta date si alte cateva optiuni, dar nu am gasit rezolvarea.
    Ma puteti ajuta?
    Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Rularea se face de pe o statie unde este instalat WinMENTOR-ul sau direct de pe server? Preluarea localitatilor se face din NEW (acest fisier se actualizeaza doar pe calculatorul unde este baza de date).

  3. #3
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    am incercat si de pe server. puteti sa-mi spuneti daca am de unde sa descarc fisierele?

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    in general cand faceti upgrade-ul rulati verificarea de structuri? sau o faceti ulterior manual?

  5. #5
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    ulterior, manual.

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    E posibil ca din aceasta cauza sa nu vi se fi actualizat folderul NEW. Ar trebuie dezarhivat din KIT dbnew si sa il inlocuiti pe cel existent la nivel de WinMENT. Daca nu reusiti luati legatura cu distribuitorul sau producatorul.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Salut!

    Am și eu aceeași problemă cu actualizarea localitatilor. Mentorul este local, nu în retea, am încercat atit verificarea de structuri, constante si liste la upgrade, cat și ulterior. Nu am inteles unde trebuie copiat fisierul dbnew, eu la nivel de WinMENT nu am nici un astfel de fisier.

    Mulțumesc,
    Andrea

  8. #8
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Luati legatura cu persoana care va ofera service pentru a va ajuta.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •