Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit eroarori 394 nu stiu ce implica dar e bine de stiut despre ele

    Apas pe declaratia 394 imi spune sa rulez service structuri si dau ok imi apare aceasta eroare erori declaratii.jpg ii dau o si pot sa merg mai departe, nu stiu ce erori genereaza dar decat sa avem ulterior probleme mai bine le evitam de la inceput.
    Cand sunt in declaratia 394 si am generat declaratia ma uit peste ea si vad niste erori vreau sa ies si sa ma duc sa le modific, apas pe butonul renunta si imi da urmatoare eroare 2. eroare 394.jpg ii dau ok ies din declaratie, ies si din 394 imi modific datele in winmentor (am incercat si fara sa intru in winmentor si sa modific) si cand intru din nou in declaratii daca generez declaratia 394 si ii dau din nou renunta nu mai da eroarea. O afiseaza doar la prima generare a acestei declaratii, la a doua generare chiar daca nu este salvata nici o declaratia nu mai primesc eroarea.
    Nu stiu cat de importante sunt dar e bine de stiut despre ele si daca se pot rezolva e cu atat mai bine.

  2. #2
    Data inscrierii
    May 2014
    Locatie
    Earth
    Posturi
    59

    Implicit

    Din pacate mesajul de rulare service structuri NU este doar o recomandare, desi nu te scoate. Daca a aparut aceasta eroare inseamna ca au aparut modificari de structuri specifice declaratiei cu pricina. (Spre deosebire de mentor, care pentru o modificare de structura undeva pe productie de exemplu iti recomanda verificare de structuri pe firma, si o faci pentru ca nu stii unde sunt implicatiile, pe declaratii, fiecare declaratie are propriul ei semnal de avertizare, astfel desi s-au facut modificari de structuri pe d394, nu vei vedea mesajul pe d112) DAR, cand apare pe o declaratie ce se vrea generata, atunci trebuie sa rulezi ceea ce-ti zice. Pentru ca "indexul listei in afara limitelor" si "indexul grilei in afara limitei" practic iti spune ca vrea sa citeasca coloana 50 dintr-o tabla ce cu aceasta versiune are doar 47 de coloane.
    Rulati Diverse -> Service Structuri din aplicatia declaratii.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, am inteles si ce anume genereza eroarea. Dupa ce inchid eroarea dau o verificare structuri ca stiu ca fara nu voi putea genera declaratia, eu asa am inteles la implementare ca trebuie privit mesajul de verificare structuri.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •