Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    39

    Implicit Inregistrare z in 394

    Buna ziua!
    Am urmatoarea spetza.
    Ex :Raport zilnic Z (50 bonuri emise) total in suma de 1000 lei din care
    suma de 300 lei reprezinta (cec vanzare pe reteta) (25 clienti)
    suma de 200 lei reprezinta suma card( incasare prin banca)(10 clienti)
    diferenta de 500 numerar (15 clienti )
    La sfarsitul luni eu trebuie sa fac factura pentru cei 300 lei care sunt in cec catre casa de sanatate.
    Cu inregistrati voi aceste sume pentru generarea corecta a declaratiei 394.
    Contabilitate farmacie.
    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Factura se va adauga in Iesiri - Fcaturi fiscale cu bifa de infoCM=Da
    Pe monetar se va inregistra valoarea integrala a raportului Z, pe sageata verde se inregistreaza prin ce se incaseaza banii:cec, card, etc. De asemenea pe monetar se va pune bifa ca Provine de la casa de marcat, iar in partea de jos a machetei veti completa numarul total al bonurilor, iar in urmatoarea rubrica veti asocia factura introdusa anterior.
    In 394, sectiunea G din valoarea raportata se va scadeabonul emis pentru factura, cat si valoarea acesteia din totalul incasarilor.

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    39

    Implicit

    Daca fac cum ziceti dvs., in fisa client nu mi apare ca as fi emis vreo factura catre casa de sanatate.
    Pe monetar unde trec nr de bonuri in rubrica Bonuri Cm prin care s au emis facturi pereche sau Bonuri Cm prin care s au achitat facturi partial (ulterior)

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    9

    Implicit

    Buna ziua,
    Cum pot introduce un Z aferent serviciilor, fara stoc, in Monetar, ca sa pot evidentia si numarul de bonuri emise?

    Multumesc.

  5. #5
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    Buna ziua,
    trebuie ca articolul de servicii sa fie de stoc.

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Aici ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Doc...20monetare.pdf gasiti modul de tratare a serviciilor pe monetare.

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Iustin Vezi Post
    Daca fac cum ziceti dvs., in fisa client nu mi apare ca as fi emis vreo factura catre casa de sanatate.
    Pe monetar unde trec nr de bonuri in rubrica Bonuri Cm prin care s au emis facturi pereche sau Bonuri Cm prin care s au achitat facturi partial (ulterior)
    Ele nu apar in fisa partener, considerandu-se incasarea lor imediata, astfel incat nu trebuie urmarit soldul pe factura.
    In ultima casuta cu incasare ulterioara se completeaza strict pentru incasari ulterioare/partiale a facturilor.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    9

    Implicit

    Multumesc mult.

    O zi buna in continuare.

  9. #9
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    39

    Implicit

    Pai eu nu incasez imediat Factura de la Casa de Sanatate, o incasez dupa 60 de zile.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2010
    Posturi
    3

    Implicit

    Este vorba despre retetele compensate care se incaseaza de la casa de sanatate, ele nu sunt incasate imediat

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •