Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    11

    Implicit Probleme upgrade pe windows 10

    Am încercat sa instalez versiunea 831 pe windows 10 64 biți din contul administrator
    După rulare instal.exe la deschidere mentor exe apare mesaj în luna de lucru ultima verificare structuri s-a făcut cu versiunea 831.
    Dau ok și apare alta fereastra cu baza de date are o versiune mai noua decât mentor .exe (care este 828) copiați pe aceasta stație un mentor cu versiunea 831. Eu am dat nu
    As vrea sa rezolv pana apare noua versiune la declarații dacă a mai avut cineva problema aceasta
    Am încercat și cu total comander cu upgrade manual

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Probabil ati avut versiunea instalata in mai multe locuri, iar executabilul pe care il folositi in mod curent nu s-a actualizat, ci doar baza de date atat timp cat va aparut mesajul respectiv la intrare in program. Verificati in momentul logarii in WinMENTOR ce versiune folositi (probabil ca 828.xx). Incercati sa cautati in calculator 831.xx

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Probabil a detectat locatia executabilului altundeva; mai ruleaza o data install.exe pana la pasul in care iti spune locatia bazei de date si a executabilului; stiind unde pune exe-ul, poti sa dai Renunta la install, vezi unde bate shortcut-ul de Mentor.exe pe care il lansezi si suprascrii acolo cu exe-ul de la locatia actualizata.

    LE: actualizeaza si AnafConector.dll, libeay32.dll si ssleay32.dll, daca tot faci asta (sunt fisierele de conectare la serverele anaf, AnafConector.dll este cel ce tine de Mentor si se actualizeaza din cand in cand, celelalte doua sunt standard, de la MF).

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •