Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit Angajata reintoarsa din CIC

    Buna ziua!

    Am o angajata care s-a reîntors din concediu ingrijire copil pe 04.04.2016. Nu apare ca și asigurat in sistemul de asigurari de sanatate și de la Casa de sanatate mi s-a spus ca trebuie in toate lunile sa apara la ”Data angajare” data de 04.04.2016. Ce trebuie să fac pentru a apărea și în declarația 112 generată de modulul de declarații să apară această dată?

    Mulțumesc,
    Andrea

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    In conditii de salarizare aveti bifa de crestere copil de la data pana la data. In mod normal in momentul in care angajatul se intoarce la munca, "pana la" devine data angajarii... daca nu aveti o versiune recenta cu bifa de crestere copil va recomand sa faceti update si sa depuneti rectificative la 112.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Multumesc frumos pentru raspuns!

    Bifa si perioada (de la data... la data ...) este în toate lunile din aprilie până în septembrie, dar în declarația 112 in fiecare luna la data angajare este data initiala de angajare din 2008. Am depus rectificative pentru perioada aprilie - septembrie.

    În schimb în octombrie nu mai este nici bifa și nici perioada și nici nu pot să o mai pun, primesc mesaj ”Neconcordanta intre datele introduse depre concediul crestere copil!!!” și nu mă lasă să salvez 9tocmai am pus versiunea noua 831.07). Sa preiau inca o data datele din luna precedenta si sa refac salariile nu as vrea (sunt destul de multi salariati), asa ca probabil voi modifica manual data de angajare in xml :-(

    Edit: A, dacă aș ști sigur că dacă preiau încă o data datele din luna precedentă o să îmi preia și bifa pentru CIC și perioada o voi face, chiar dacă însemnă muncă în plus.

    Mulțumesc,
    Andrea

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •