Pagina 5 din 7 PrimulPrimul ... 34567 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 41 la 50 din 67
  1. #41
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexadi Vezi Post
    Vrem termen fix de la inceputul lunii si ni se spune dupa 20 iar pe 22 se anunta dupa 25 pe 25 ce se anunta 30?
    Ca tot am fost acuzati de jignire. Imi permit sa te "jignesc". Depui si tu ca mine, dupa 25.11 D394, adica cand o fi gata programul. Sper ca ai vazut autoironia ca sa nu mai fiu acuzat de jignire.

    Si o intrebare pt Winmentor: Daca termenul era 25 si nu 30 era gata pe 20? Eu cred ca da, ceea ce denota ca update-urile se lasa pe ultima suta de metrii. Demonstrati ca nu e asa!
    Ultima oara editat debbc; 23 November 2016 la 13:32

  2. #42
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Citat Original a fost postat de andrea Vezi Post
    Nici eu nu inteleg de ce dureaza atat de mult,........
    Participanti la cursuri au fost inclusiv angajatii societatii WinMENTOR. Continutul declaratiei a fost actualizat pe parcurs ce au aparut precizari prin cursuri, legislatie si ghiduri de completare. Realizarea declaratiei nu presupune doar intelegerea acesteia ci si proiectarea ei, implementarea, cat si testarea. Este un proces foarte amplu, care nu este vizualizat de cei care o genereaza.

    Ne cerem scuze pentru neplacerile create, dar nimeni nu sta degeaba, tot personalul este implicat in finalizarea declaratiei.

  3. #43
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexadi Vezi Post
    .....
    Cei de la mentor si-au permis sa isi ia liber cand au fost impliniti cei 23 ani eu nu pot sa imi iau liber pentru ca dupa 10 luni nu a fost posibil sa se genereze o declaratie pe care alti o pot?
    Eu sper ca Mentorul SA REDEVINA CEA CE A FOST ca in MOMENTUL DE FATA PANTA PE CARE A LUAT-O ANUL ACESTA NU ESTE UNA PREA PLACUTA.
    In data de 1 noiembrie 2016 s-a lucrat, inclusiv pentru aceasta declaratie. Asa cum o sa gasiti si in postarea anterioara, exista un proces foarte amplu in spatele declaratiei. Cat despre jurnalele dvs. problema va fi solutionata pe email.

  4. #44
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    O veste buna totusi: "Executivul a decis, miercuri în şedinţă, ca ziua de 2 decembrie să fie liberă pentru salariaţii din sectorul public, urmând ca aceştia să recupereze ziua de muncă pe 17 decembrie sau să-şi prelungească timpul zilnic de lucru până la data de 16 decembrie 2016, au declarat, pentru News.ro, surse guvernamentale."
    Am sunat la Anaf, o doamna amabila mi-a spus ca in momentul in care se publica in monitorul oficial, modifica si ei calendarul obligatiilor fiscale, deci ultima zi va 05.12.2016.

  5. #45
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Citat Original a fost postat de bbc Vezi Post
    In orice business daca un client sau mai multi atrag atentia asupra unor probleme, ar trebui sa se inceapa sa se reflectez daca nu cumva au dreptate. Poate cei de la Winmentor citesc sau nu ce scriem noi aici, dar daca nu se ia nici o masura totul e in van. Pana la urma nu s-a cerut mai mult decat strictul necesar.
    Pe masura ce problemele sunt ridicate in forum (nu ma refer la dezvoltari), iar ele sunt reale, nu provin din configurari incorecte se incearca solutionarea lor.

  6. #46
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ada Vezi Post
    Am sunat la Anaf, o doamna amabila mi-a spus ca in momentul in care se publica in monitorul oficial, modifica si ei calendarul obligatiilor fiscale, deci ultima zi va 05.12.2016.
    Da, din punct de vedere al celor de la Winmentor este o veste buna. Pentru mine e o veste nu prea buna. Sa nu uitam ca 21.12.2016 este ultima zi de depunere a declaratiilor pt 11/2016. Deci nu pot sa ma intind pana pe 05.12 cu D394 pt octombrie, pt ca in acea perioada trebuie deja sa lucrez pt noiembrie.

  7. #47
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ada Vezi Post
    O veste buna totusi: "Executivul a decis, miercuri în şedinţă, ca ziua de 2 decembrie să fie liberă pentru salariaţii din sectorul public, urmând ca aceştia să recupereze ziua de muncă pe 17 decembrie sau să-şi prelungească timpul zilnic de lucru până la data de 16 decembrie 2016, au declarat, pentru News.ro, surse guvernamentale."
    Am sunat la Anaf, o doamna amabila mi-a spus ca in momentul in care se publica in monitorul oficial, modifica si ei calendarul obligatiilor fiscale, deci ultima zi va 05.12.2016.
    O veste excelenta pentru alti nu pentru cei care lucreaza cu winemntor ca ei nu au voie sa fie aiba zile libere pe care sa le petreaca cu familia sotia/iubita (sotul/iubitul) sau copii, caci ei trebuie sa faca ORE SUPLIEMNTARE din faptul ca au INVESTIT intr-un soft ffff BUN, SI ACUMA ISI RECUPEREAZA INVESTIA. (eu am concediu redus cu multe zile ca de asta e norocul meu datorat de soft)
    Ore suplimentare = plati in plus pentru angajator si timp pierdut altaturi de cei dragi pentru angajati. Multumim pentru acest fapt WINEMNTOR.

    Pt echima WINMENTOR pot spune un singur lucru implementarea si tot cea ce implica ea posibil ca eu utilizator sa am idee de aceea am si spus la un moment dat ca e o problema de programare care pe mine ca utilizator ma afecteaza: stres, timp liber, buget. Vin si intreb daca nu era prelungirea de 3 luni data de catre ANAF sa inteleg ca NU AVEAM POSIBILITATE DE A DEPUNE IN IULIE DECLARATIA? Caci eu asta inteleg din comportamentul echipei WINMENTOR.
    E simplu pentru mine ca utilizator timpul de testare nu exista? Pentru mine ca utilizator timpul de verificare nu exista? Pentru mine ca utilizator nu exista soft care sa fie definitiv deci exista o grava problema de programare sa inteleg ca eu asta inteleg. O sa ziceti ca eu sunt GICA CONTRA dar eu lucrez in acelasi termen adica 30 ultima zi de depunere si dc pe 30 mi se pune in fata o declaratie eronata eu ce fac?

    ps:
    Optica winmentor este simpla el are termen la declaratie 30 care este eronata eu utilizator final am termen 30 el ar trebui sa fie gata de mult ca eu sa am timp sa imi fac si eu testarile ca se pare ca VIATA REALA BATE TESTAREA DE LABORATOR LA PROBLEME.
    AU AVUT SI ALTI PROBLEME LA DECALRATIIA ASTA DAR LE-AU REZOLVAT SA INTELEG CA SUPER BAZA CARE O AVEM DA PROBLEME MAI MARI CA LA ALTI.?
    Ultima oara editat dealexadi; 23 November 2016 la 14:35 Motiv: adaugat ps

  8. #48
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Avand in vedere ca scopul acestui forum este de a rezolva probleme tehnice, vom raspunde strict la aceste intrebari. Va multumim pentru intelegere!

  9. #49
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    am o problema tehnica vreau sa depun declaratia 394 e minora poate pt winmentor? Pt mine nu. E FORTE MARE PROBLEME TEHNICA

  10. #50
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Solomon Silvia Vezi Post
    Avand in vedere ca scopul acestui forum este de a rezolva probleme tehnice, vom raspunde strict la aceste intrebari. Va multumim pentru intelegere!
    La problema mea tehnica cu tva-ul nedeductibil la factura la aviz s-a raspuns ca nu se poate. Deci e clar o problema tehnica, la factura normala existand optiunea. La alte probleme intradevar s-au dat si solutii, si pt acestea va multumesc.

    Solutia ca pot manual introduce pe nota contabila mi se pare hilara, pai asa pot sa conduc contabilitatea in Excel.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •