Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6

Thread: eroare d 394

  1. #1
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit eroare d 394

    E: op1 (45)
    partener: MARINA SRL
    eroare regula: R233.4: daca tip este in lista (C, V, N) atunci trebuie completata cel putin o sectiune op11

    Buna seara! Aceasta este eroarea aparuta la decl 394 si este vorba despre o achizitie taxare inversa si o achizitie tva la incasare de la acelasi partener. Nu-i stiu da de cap. Multumesc pentru ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Cred ca se leaga de factura de taxare inversa, probabil nu aveti asociata in nomenclator la articol categoria pentru taxare inversa. Dupa asociere recomand si o verificare coerenta date din service/avarie.

  3. #3
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Buna dimineata! Multumesc mult de tot pentru ajutor. Mi-a fost de mare folos. Am rezolvat cu ajutorul Dvs. Din pacate, anul acesta am avut probleme de sanatate si am ramas in urma cu diverse. O saptamana buna va urez!

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    La validarea decl 394 imi apar urmat.erori Ep2(1) eroare atribut:tip_op2:atriobut prezent dar vid nepermis,Ep2(1) eroare atribut:luna,total,baza 20,baza 9,baza 5,TVA20,TVA9,TVA5,baza19,TVA19:atriobut prezent dar vid nepermis,E:validari globale eroare regula:R240.1:in perioada iulie-septembrie 2016 nu se admit sectiuni op2.Cum procedez ca sa remediez problema?

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    662

    Implicit

    Aveti ultima versiune de declaratii?

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    acuma am instalat ultima versiune si e ok.dar la deschiderea aplicatiei imi apare nu pot deschide fisierul PROTECT.DAT

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •