Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 19
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    11

    Implicit Eroare transmitere fluturasi

    De cateva luni de zile, nu stiu exact de la care versiune de winmentor, nu pot sa mai transmit pe e-mail fluturasii catre salariati. Imi da eroare ori "adresa expeditor necunoscuta" ori "conectarea a esuat"! Am vorbit si la firma distribuitoare winmentor si nu am putut identifica problema! Va rog tare mult sa ma ajutati fiindca am 100 de angajati care ma intreba in fiecare luna cand o sa primesca fluturasul pe e-mail? Multumesc frumos!

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Luati legatura telefonic cu producatorul in acest caz. Cel mai probabil au fost modificate setarile, iar problema nu este de la versiune, nefiind modificari pe aceasta ramura.

  3. #3
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    constante.jpg
    2.jpg
    Buna ziua,

    Incerc sa implementez trimiterea fluturasilor pe email, dar nu am reusit...
    Am setat constantele ca in pozele de mai sus.

    Folosesc gmail. Nu am un client de mail instalat (outlook), nu stiu daca e necesar. Daca e necesar setez unul.

    Ma puteti ajuta?
    Multumesc
    Ultima oara editat desmigel; 23 November 2016 la 17:48

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Mie mi-a mers (am testat chiar acum) pe smtp.gmail.com, dar pe portul 587; dar:
    - in macheta de trimitere mail, unde scrie, portul (care este editabil), dai click langa, pe manuta, si bifezi TLS; sau pui direct in constante 1.01 ce cu "Utilizare transmisie securizata" pe DA;
    - trebuie sa ai aplicatia SendEmail.exe pusa la nivel de Mentor.exe: o iei de aici: FTP;
    - in contul de Google, la setari de securitate (aici), trebuie sa pui bifa de "Aplicatii mai putin sigure"; mai acum cateva luni eu stiu ca mi-a mers si fara bifa asta, acum vad ca nu mai merge, din pacate.

    Am trimis o lista exportata in Excel si am primit-o.

  5. #5
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Multumesc!
    A mers ca uns!
    Apreciez raspunsul prompt si complet!

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am reusit sa setez si eu trimiterea facturilor prin email (nu imi lua parola din constante, dar am rezolvat direct in macheta de trimistere si e ok). Cum pot sa dau acelasi mail la mai multe persoane, am un client caruia tr sa ii trimit factura la 3 casute de mail. Am o posibilitate sa le trec in parteneri?

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Poti pune mai multe adrese, despartite cu virgula, in campul de email la partener.

  8. #8
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am incercat sa pun mai multe adrese de mail despartite de virgula si mi se blocheaza winmentor. Cum am sters si am lasat o singura adresa de mail a mers fara nici o problema sa transmit factura. Mai trebuie ceva setat pentru a accepta mai multe adrese?

    PS: e vb de listare facturi si transmitere prin email
    Ultima oara editat dealexadi; 07 February 2017 la 14:21 Motiv: adaugat ps

  9. #9
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Din 10 mailuri am reusit sa primesc confirmarea la 4, ce am sesizat este ca atunci cand nu imi trimite fisierele imi da urmatoare eroare la scriere a fisierului, 1. eroare.jpg ce e ciudat e ca inainte de acest mesaj imi trimisese corect mailul. (Daca imi afiseaza logoul automat il trimite imi apare confirmarea si in mailul de gmail folosit, ca imi apare la send, la cele care nu apar la send am vb cu clientii si nu au primit documentele)
    Mai sunt si erori la preluarea datelor din constante si anume nu stie sa preia datele din constente pentru: "Utilizare transmisie securizata" pe DA; si doar cu bifare manuala la TLS si nici parola nu o preia din constante chiar daca am parola in contante am setat manual TLS in send si am acolo trecut sa preia parola din constante imi spune ca nu am parola.
    Este trecut si sendemail.exe la DEP in windows alaturi de celelalate executabile

  10. #10
    Data inscrierii
    May 2009
    Posturi
    12

    Implicit

    Patesc si eu aceeasi problema. Cum ati rezovat ca imi zice si mie ca nu are parola si sa o scriu ?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •