Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 19

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    11

    Implicit Eroare transmitere fluturasi

    De cateva luni de zile, nu stiu exact de la care versiune de winmentor, nu pot sa mai transmit pe e-mail fluturasii catre salariati. Imi da eroare ori "adresa expeditor necunoscuta" ori "conectarea a esuat"! Am vorbit si la firma distribuitoare winmentor si nu am putut identifica problema! Va rog tare mult sa ma ajutati fiindca am 100 de angajati care ma intreba in fiecare luna cand o sa primesca fluturasul pe e-mail? Multumesc frumos!

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Luati legatura telefonic cu producatorul in acest caz. Cel mai probabil au fost modificate setarile, iar problema nu este de la versiune, nefiind modificari pe aceasta ramura.

  3. #3
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    constante.jpg
    2.jpg
    Buna ziua,

    Incerc sa implementez trimiterea fluturasilor pe email, dar nu am reusit...
    Am setat constantele ca in pozele de mai sus.

    Folosesc gmail. Nu am un client de mail instalat (outlook), nu stiu daca e necesar. Daca e necesar setez unul.

    Ma puteti ajuta?
    Multumesc
    Ultima oara editat desmigel; 23 November 2016 la 17:48

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Mie mi-a mers (am testat chiar acum) pe smtp.gmail.com, dar pe portul 587; dar:
    - in macheta de trimitere mail, unde scrie, portul (care este editabil), dai click langa, pe manuta, si bifezi TLS; sau pui direct in constante 1.01 ce cu "Utilizare transmisie securizata" pe DA;
    - trebuie sa ai aplicatia SendEmail.exe pusa la nivel de Mentor.exe: o iei de aici: FTP;
    - in contul de Google, la setari de securitate (aici), trebuie sa pui bifa de "Aplicatii mai putin sigure"; mai acum cateva luni eu stiu ca mi-a mers si fara bifa asta, acum vad ca nu mai merge, din pacate.

    Am trimis o lista exportata in Excel si am primit-o.

  5. #5
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Multumesc!
    A mers ca uns!
    Apreciez raspunsul prompt si complet!

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 375

    Implicit

    Am reusit sa setez si eu trimiterea facturilor prin email (nu imi lua parola din constante, dar am rezolvat direct in macheta de trimistere si e ok). Cum pot sa dau acelasi mail la mai multe persoane, am un client caruia tr sa ii trimit factura la 3 casute de mail. Am o posibilitate sa le trec in parteneri?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •