Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit decl 394 - 179.02

    buna dimineata! declratia 394 generata cu ultima varianta de aplicatie imi duce tranzactiile pe coloanele cu tva 24. gresesc eu undeva? multumesc in avans pentru ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Verificati constantele de tva sa fie corect configurate. cotetva.jpg Daca totul este in regula rulati si o verificare coerenta date din service/avarie.

  3. #3
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Multumesc mult! Intr-adevar nu aveam constantele corect configurate.

  4. #4
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Iar am nevoie de ajutorul Dvs. Alta societate, aceeasi problema, doar ca am constantele corect configurate, am rulat verificare coerenta date si totusi se duc anumite tranzactii pe coloana de 24% tva. nu se regasesc toate tranzactiile din trimestrul 3 acolo, ci doar unele. Multumesc in avans pentru ajutor.

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 372

    Implicit

    Ruleaza coerenta date pe fiecare luna a trimestrului (adica testare consistenta date in iulie, inchizi pe urma in august, inchizi dupa care in septembrie) si din service intretinere ultima optiune cea cu optimizare discount. Plus toate constantele sa fie ok pe iulie august si septembrie. Eu asa ma rezolvat. Daca ai sume mai vechi de iulie nu stiu cum sa te ajut ca nu ai cum sa dai testare consistenta daca deschizi luna.

  6. #6
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Multumesc mult! Asa am facut si am reusit.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •