Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 35
  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Pentru tva la incasare este deja facut meniul Parteneri Actualizare tva la incasare. Nu acceseaza aceeasi baza de date, deci nu vad cum le-am putea combina intr-o singura optiune.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Am inteles.

    Apropo de "Parteneri: Actualizare TVA la incasare" ...
    Nu se pot actualiza aceste informatii de cate ori intri intr-o firma?
    Am vazut ca dureaza foarte putin, ar fi o intarziere minima pentru operator ... cu beneficii ulterioare in caz ca nu am accesat actualizarea manuala.

  3. #13
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Am sentimentul ca multi operatori nu ar fi in asentiment cu dvs. Dar cum nu pot vorbi in numele colegilor de la analiza, cel mai bine ar fi sa trimiteti un mail oficial catre producator cu cerinta de dezvoltare.

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Question

    Stiu ca nu este locul potrivit dar am o dilema pentru urmatoarea problema:
    4M.jpg

  5. #15
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Cred ca ramanem cu dilema. Am facut si eu verificarea pe cod...fara cuvinte.

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Am sentimentul ca multi operatori nu ar fi in asentiment cu dvs. Dar cum nu pot vorbi in numele colegilor de la analiza, cel mai bine ar fi sa trimiteti un mail oficial catre producator cu cerinta de dezvoltare.
    Asa voi face ...
    Probabil ati vrut sa spuneti ca multi utilizatori ai programului WinMentor vor fi in asentiment cu mine, nu?

  7. #17
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    E stilul clasic al Organului fiscal Roman i-au anulat codul incepand cu ianuarie 2016 dar au uitat sa il scoata si din registrul platitorilor de tva la incasare. Cum mai nou daca ai o factura emisa in 2016 ca stornare a unui avans emis in trecut cu 2014 si alte cumparari si venituri nu ai si conform metotologiei o treci la randul de regularizari te scot de la tva ca timp de 6 luni nu ai avut activitate ca de factura emisa conform codului cu un tva valabil intr-o perioada anterioara in perioada curenta (situatie prevazuta de lege) nu e luata in considerare.

  8. #18
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Citat Original a fost postat de cristibelean Vezi Post
    Asa voi face ...
    Probabil ati vrut sa spuneti ca multi utilizatori ai programului WinMentor vor fi in asentiment cu mine, nu?
    Nu, exact asta am vrut sa spun, ca nu vor fi in asentiment. Avem utilizatori care vor viteza si nu agreeaza nici o functionalitate in plus care sa le strice viteza...

    Asta e din ciclul: greu e sa multumesti pe toata lumea....

  9. #19
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Atunci sa se actualizeze cumva "in secret" si toata lumea va fi multumita ... Glumesc. Sau nu?

  10. #20
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Sau ca o optiune in constantele utilizatorului. Pana atunci o comanda rapida setata e singura solutie sa iti sara in ochii.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •