Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10
  1. #1
    Data inscrierii
    May 2015
    Posturi
    19

    Implicit Rapoarte si analize pe platforma WinMentor 827.05 -Fara HyperAnalyzer

    Buna ziua,

    Inainte de a opta pentru achizitia unui modul suplimentar de genul HyperAnalyzer, as vrea sa stiu ce poate oferi platforma standard WinMentor 827.05.in materie de rapoarte, analize si eventual... grafice.
    Poate cineva sa ma ajute sa ma documentez?
    Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Toate listele ce pot fi generate din WinMENTOR pot fi vizualizate direct in aplicatie. In cadrul acestora exista posibilitatea de configurare coloane, filtrare, ordonare si grupare, astfel incat sa obtineti informatiile de maniera in care doriti.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Descarcati-l si instalati-l; cu ajutorul Help-ului integrat, puteti initia o firma. Unde vreau sa ajung: chiar si in mod Demo, puteti vedea rapoartele existente. Si daca nu introduceti date (sau mergeti pe firma Exemplu, inclusa), titlurile rapoartelor ar trebui sa va creioneze o idee. In rest, ca ultima posibilitate, rapoartele pot fi exportate in Excel si prelucrate cu sculele de-acolo.

  4. #4
    Data inscrierii
    May 2015
    Posturi
    19

    Implicit

    Multumesc.

    Chiar asta imi doream.
    Adica, sa obtin din Mentor rapoarte pe care apoi sa le prelucrez in excel.
    Problema mea este ca nu am acces direct si nici nu cunosc programul si prin urmare trebuie sa invat ce si cum sa cer de la colegele mele care nu au lucrat nici ele prea mult cu rapoarte .
    Sa inteleg ca pot sa descarc programul si sa-l rulez in mod demo?

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    DA. El POATE FI DESCARCAT DE LA URMATOAREA ADRESA: ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ver...OR%20v.827.05/ *Link valabil in momentul postarii.
    Instructiuni de utilizare aici: ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Documentatie/

  6. #6
    Data inscrierii
    May 2015
    Posturi
    19

    Implicit

    Am descarcat si instalat programul dar la deschidere primesc urmatorul mesaj:
    "Nu pot initializa aliasul Firma Alias(intern:Firma)"
    CANCEL/
    Runtime error 216 at 000AA 62

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Probabil aveti un windowos 7 sau o versiune mai mare, iar instalarea nu a fost realizata cu Run as Administrator. Luati legatura cu producatorul sau cu un distribuitor din zona dvs pentru a va ajuta sa faceti corect instalarea. http://portal.winmentor.ro/winmentor...tion=acoperire

  8. #8
    Data inscrierii
    May 2015
    Posturi
    19

    Implicit

    Da, am Windows7, dar ma intreb daca nu este o versiune de Mentor care se instaleaza pe Windows7.
    Deocamdata vreau sa vad ce pot obtine de la Mentor in materie de analize, apoi o sa gasim o solutie definitiva.
    La firma Mentorul lucreaza pe Windows XP. Vrem sa achizitionam inca un modul pe care sa il folosim pentru analize si vrem sa evaluam posibilitatile.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Versiunea de winmentor este aceeasi pentru toate sistemele de operare. Sunt setari care trebuie facute in functie de sistemul de operare de pe calculator. Dupa cum a spus si colega mea, instalarea se face cu click dreapta, Run as administrator in conditiile in care nu se stie cum au fost facute setarile si drepturile de acces pe userul de windows. Dupa instalarea programului, tot in functie de setarile windows-ului, pe w7 sau 10 este necesara introducerea executabilului de mentor in DEP (Data execution prevention). De asta va recomanda sa luati legatura cu un distribuitor pentru a va ajuta.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Va puteti inspira si din alte posturi legate de w7 tot de pe forumul nostru : http://portal.winmentor.ro/forum/sho...r-pe-WINDOWS-7

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •