Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    35

    Implicit adaugare articol nou in lista de inventariere

    Buna ziua. Am facut un inventar si am constatat ca nu am in stoc (scriptic)un produs pe care l-am gasit pe teren. Am generat un inventar, dar produsul respectiv nu apare in acea lista. Cum pot sa il introduc in lista de inventar, astfel incat sa il am in stoc si sa il pot scade pe monetar? Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Inventarul in sine nu poate fi modificat prin adaugarea de articole in lista. Dar inventarul rezolva diferente de stoc prin diminuari sau mariri de stoc. Deci daca stiti care e articolul pe care stiti ca il aveti faptic in stoc si nu il aveti scriptic, faceti dvs marirea de stoc direct din meniul de interne si apoi puteti face descarcarea pe monetar.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Pentru a prinde produsul in lista de inventar, o alta solutie este sa ii faceti initial, inainte de generarea inventarului *), o marire de stoc, cu orice cantitate, in gestiunea si tipul contabil aferent, cu preturile corecte; dupa ce ati salvat marirea, o stergeti; generand inventarul (pentru cazul "la moment"), va aparea si articolul respectiv, cu 0 la scriptic.

    *) daca il aveti generat deja, puteti sa mai generati unul si, cu butonul de Import inventar din stanga jos, se va importa fapticul din anteriorul.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •