Buna ziua!

Aveam un Server configurat cu 3 useri (Admin, user 1, user 2) pe care rulam winmentor 3200827.05 (ultima varianta disponibila) prin remote desktop connection (RDC).

Pana sa facem update la acutala versiune de Mentor (am folosit o varianta veche de mentor - de peste un an si jumatate) se conectau user 1 si user 2 la server si foloseau aplicatia prin user Master si user Oana fara probleme. Dupa update se conecteaza user 1 cu master iar cand user 2 se conecteaza cu Oana ne da eroarea:

"Exception EDBEngine error in module Mentor.exe at 000CFFFA
Directory is locked
File is locked
User: User1"

Acceasi eroare apare si daca ne conectam invers (nu conteaza ca master sa fie conectat).

Singura instalare de mentor a avut loc pe userul Administrator, intrucat numai el are drepturi de instalare, cu care s-a facut si update-ul. Tin sa precizez ca a functionat cu user 1 si user 2 fara probleme pana am facut update.
Am vorbit cu persoana care ne ajuta in rezolvarea problemelor ce tin de mentor si ne-a recomandat instalarea mentorului ca "satelit" pe user 1 respectiv user 2. Am acordat la user 1 drepturi de administrator si am vrut sa instalez mentorul ca "satelit" dar nu imi apare nicio optiune de acest gen, imi da se aleg calea programului. Aici m-am oprit si am zis sa solicit ajutor pe prezentul forum.

Aplicatia functioneaza fara probleme cu un singur user conectat.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Cu prietenie,
Iancu