Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit Intrari din import meniu inactiv

    Am si eu o mica problema cand intru in date/mentor/intrari/intrari din import am butoanele de adauga, modifica, sterge inactive si nu pot sa adaug un dvi, ce pot face ca sa devina active? E ciudata ca daca ma duc la un dvi din aprilie (ultimul existent) si dau detalii primesc urmatoarea eroare:
    Exception EDatabaseError in module MENTOR.EXE at 000B85CC.
    ImpTable: Dataset not in edit or insert mode.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    Daca sunteti pe luna deschisa si utilizatorul are acces la intrari din import, ar trebui sa aveti acces la dvi-uri... eventual iesiti si reintrati in program si rulati o verificare coerenta date. A doua problema provine de la faptul ca vreti sa vizualizati un import in care furnizorul nu are cod fiscal (acesta fiind obligatoriu in versiunile curente), in orice caz, acest fapt nu ar trebui sa va impiedice sa deschideti documentul si acest lucru a fost remediat in vers 827.05. Noua versiune se poate pune fara verificare de structuri.
    Georgiana T.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Mersi, asa a fost am iesi si intrat in firma de mai multe ori si am putut adauga, insa pentru lunile din urma inca nu pot deschide facturile, (erau furnizori din Turcia si nu aveam coduri fiscale prinse la ei) sper sa fac maine dimineata dupa ce se termina salvarea si inainte sa inceapa utilizatori munca si sa rezolv si aceasta problema si cea ce mai este (lipsa tva la incasare la facturile de leasing)

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •