Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit Eroare modificare date firma

    Salut!

    Apare o eroare cand vreau sa modific datele firmei - cand dau pe Detalii la firma curenta sa introduc datele cu reprezentantul legal apare urmatoarea eroare:
    "Expection EListError in module Mentor.exe at 000B9DC0.
    List index out of bounds (35)."

    Nu am reusit sa introduc acolo datele persoanei imputernicite, le-am introdus manual in declaratia 394 din modulul de Declaratii.

    Dupa generare am urmatorul mesaj de eroare:
    F: validari globale
    va rugam sa verificati daca folositi versiunea corecta de PDF inteligent sau daca XML-ul creat contine namespace-ul conform schemei XSD (pentru perioada de raportare)
    eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v3') lipsa sau incorect la sectiunea declaratie394. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:d394:declaratie:v2'"

    Multumesc!
    Andrea

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Ambele par a fi de la lipsa unei verificari de structuri corespunzatoare. Dati intai in mentor verificarea completa pe baza de date de lucru, pe luna initiala si baza de date martor. Apoi din declaratie faceti din meniul Diverse/Service structuri.
    Daca aveti nevoie de ajutor suplimentar luati legatura cu distribuitorul dvs.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    14

    Implicit

    Am aceeasi eroare:
    "Expection EListError in module Mentor.exe at 000B9DC0.
    List index out of bounds (35)."
    Verificare structuri, baza de date de lucru, luna initiala, reindexari, verificare coerenta date. Nu s-a schimbat nimic, dar la unele firme mai apare doar al doilea mesaj. Dupa inchidere si redeschidere program apar iar ambele propozitii ale mesajului.
    Nu pot nici sa intru pe datele firmei, nici sa adaug firma noua.

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    19

    Implicit

    verificare structuri "director Data fara Firme"

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •