Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2019
    Posturi
    17

    Implicit AdminJobs - trimitere liste catre adrese de email multiple

    Am inceput sa experimentez cu listele trimise automat pe email prin AdminJobs si am cateva intrebari:
    1) Se poate configura ca un JOB sa trimita o lista pe mai multe adrese de email? Stiu ca pot selecta lista de mai multe ori pentru fiecare adresa de email, dar nu mi se pare ideala solutia, mai ales cand trebuie sa modific un parametru la o lista dintr-un job.
    2) Pot include data in denumirea listei exportate?

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    7

    Implicit

    Buna ziua,
    1. Pentru a transmite lista la mai multe adrese de email folositi ; intre adresele de email.
    2. Incepand cu versiunea 23.021 se pot exporta fisiere cu denumire unica daca in denumirea fisierului se adauga <AALLZZ>.
    O zi frumoasa!

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2019
    Posturi
    17

    Implicit

    1. a functionat. Multumesc.
    2. Nu a functionat. Dupa schimbarea denumirii, nici nu am mai primit mail lansand instant lista "Lanseaza acum. La JOB am setat Nume Export raport<AALLZZ>.xlsx. Am incercat si cu YYMMDD, dar fara succes.

    Am versiunea 23.069.
    Configurari JOB:
    - prin webserver
    - job de tip server

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2022
    Posturi
    7

    Implicit

    Buna ziua,

    Pentru a functiona aveti nevoie de versiunea 23.021 sau mai mare de WME (versiunea mentionata este cea maxima la care aveti acces pe configuratia actuala a cheii HASP) si de WMEWebServer sau WMEWebService versiune 23.021 sau 23.031.
    Versiunea curenta a programului este afisata in partea stanga jos a ecranului, iar versiunea afisata in partea dreapta jos a ecranului este cea maxim disponibila pe configuratia actuala a cheii HASP.

    O zi frumoasa!
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Ultima oara editat debogdan.moisa; 13 March 2023 la 12:36

  5. #5
    Data inscrierii
    August 2019
    Posturi
    17

    Implicit

    Aveti dreptate. Am confundat versiunea maxima pe cheie cu versiunea curenta.

    Momentan sunt la 23.011. Voi verifica daca functioneaza la urmatorul update.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •