Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2015
    Posturi
    2

    Implicit Problema imprimante legate pe retea din mentor

    Am o problema in mentor de cateva zile care a aparut din senin. Din mentor nu se mai printeaza pe imprimantele legate pe retea. Imprimanta incepe sa printeze dar iasa pagini goale. Precizez ca doar din mentor am aceasta problema, daca printez orice altceva printeaza, dar cand dau sa printez din mentor iasa pagini goale. Am incercat diferite metode, dezistalare de driver si reinstalare, schimbare imprimanta, schimbare switch, schimbare de cablu. Am cam ramas fara solutii. A mai intalnit cineva aceasta problema ? Aceasta problema am intampinat-o doar pe imprimantele legate pe retea. Pe imprimantele care sunt legate pe usb nu am avut nici o problema, dar am ramas fara idei ce as putea face...

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Incercati si asta:

    In X:/WinMent/DATA aveti 3 fisiere TxtPrint (db, mb si px); faceti-le un backup si inlocuiti-le cu cele din X:/WinMent/NEW/DATA; in fisierele respective se salveaza imprimantele din Windows cu diversele setari specifice; inlocuindu-le, practic "flush"-uiti ce era deja salvat de prin WinMentor si il fortati sa le readauge din Windows, "pe curat".

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •