Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6

Thread: Fisa partener

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit Fisa partener

    Am un client care mi-a achitat un avans la inceputul anului. Acuma imi cere o fisa de partener in care sa fie specificate toate operatiunile (facturi, si plati sau compensari). Nu pot sa generez aceasta fisa din Liste/Parteneri/fisa partener pentru ca acolo imi arata avansurile fara TVA. De unde pot sa generez o situatie care sa arate toate operatiunile cu acea firma, inclusiv avansurile cu tot cu TVA, sau cum o pot configura pe aceasta?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Mie imi arata in fisa partener avansurile cu TVA. Daca doresti iti trimit lista aici nu ma lasa sa le atasez.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Citat Original a fost postat de MARIA Vezi Post
    Mie imi arata in fisa partener avansurile cu TVA. Daca doresti iti trimit lista aici nu ma lasa sa le atasez.
    Da, te rog sa imi trimiti lista pe adresa: aldo@baupro.ro
    Multumesc anticipat

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Depinde si pe ce cont selectati dvs sa va genereze lista. Daca e 419 e normal sa fie fara tva....

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Trimis.
    Factura de avans are contarile:
    411 419 50
    411 442.07 10
    iar in fisa partener am totalul de 60 lei.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Deci, nu ma poate ajuta nimeni. Vreau o fisa de partener in care sa imi arate absolut toate operatiunile cu firma respectiva, si sa imi afiseze soldul, cu minus daca mai are achitat avans, Daca dau fisa indiferent de tipul contabil, avansurile le afiseeaza fara tva si soldul il calculeaza in functie de aceste avansuri fara tva, deci nu este cel real. Ex: Primesc 500 lei avans, facturez 100 lei marfa, compensez cu avansul, si vreau o fisa care sa imi arate la sold -400 lei, sa pot sa dau aceasta fisa la partener si sa se vada ca mai are 400 lei avans la mine.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •