Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5

Thread: Stergere firma

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit Stergere firma

    Buna ziua!

    As dori sa sterg o firma din cele care le am acum pe Mentor. Am sters firma respectiva din directorul Data, dar apare in continuare in lista de firme cand intru in Mentor. Cum pot sa o sterg si de acolo?

    Multumesc,
    Andrea

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Meniul il gasiti in modulul Service, meniul Diverse/Stergere firma. Puteti alege stergerea de tot sau stergerea cu conservarea datelor.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    In conditiile in care ati sters deja firma din DATA, la reintrarea pe aceasta firma, in Mentor, se va crea o firma de la 0, goala. Cum a spus si Irina, apoi o veti putea sterge din Service, dar varianta cu conservarea datelor nu-si mai are rostul, datele fiind deja sterse anterior, tot ce se putea conserva acum fiind o firma goala.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    64

    Implicit

    Buna ziua! As dori sa sterg ceva firme prin meniul Diverse/stergere firma dar imi da eroare in [TsaveForm2] save Form 2 I/0 error 103. Ce pot face in situatia asta? Multumesc1

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Mesajul e legat mai mult de windows si drepturi de scriere. Cand se face stergere de firma se face inainte si o salvare de date, asa ca va sfatuiesc sa vedeti unde incearca salvarea, sa nu fie memory stick, cdrom sau chiar si partitie unde nu aveti drepturi de scriere.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •