Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    157

    Implicit DECLARATII in "Demo"

    Intampin o problema legata de cheia utilizata. Pana luna asta cheia era programata doar pentru contabilitate varianta standard (fara salarii si mijloace fixe). Incepand cu luna asta am facut update cheii respective la varianta extins. Nu am nicio problema in programul WinMentor, cheia apare VariantaExtins monopost (baza)/Salarii monopost/MiFix(Hasp201). Problema apare in programul DECLARATII, acolo cheia o vede DEMO. Nu stiu daca trebuie sa fac vreo setare pentru a-mi recunoaste cheia si in programul de declaratii. Mentionez ca folosesc cheia pe mai multe calculatoare si nu am nicio problema in WinMentor, problema apare in programul DECLARATII.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 533

    Implicit

    Reinstalati driverul de cheie, il gasiti pe ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Too...P%20&%20TOOLS/ . Poate ar merge si o reprogramare a cheii pentru aplicatia declaratii. Daca aveti nevoie de ajutor, apelati la distribuitorul dvs.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Licenta de Declaratii ati achizitionat?

  4. #4
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    157

    Implicit

    Citat Original a fost postat de DragosE_WT Vezi Post
    Licenta de Declaratii ati achizitionat?
    Pe laptop-ul pe care vreau să folosesc eu cheia este instalat programul de DECLARAȚII și exista licența plătită, au o cheie cu care lucrează salariile si operează actelor contabile. Eu am nevoie sa fac declarațiile și să le transmit. Nu știu dacă licența pentru DECLARAȚII se achiziționează pentru cheie sau pentru calculatorul pe care se lucrează. Nu am plătit altă licență pentru cheie. Ar trebui să achiziționez licență pentru cheia asta?

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Licentele se "tin" pe cheie. Practic, cheia este cea care dicteaza/deblocheaza diversele module WinMentor. Ca urmare, daca trebuie sa faceti (si) dvs declaratii, aveti nevoie de licenta de Declaratii pe cheia respectiva.

    Alternativ, va pot face cei de la contabilitate declaratiile (cu cheia lor), vi le verifica, exporta, iar dvs puteti folosi, ulterior, DUKIntegrator-ul pentru a le semna si transmite.

  6. #6
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    157

    Implicit

    ok, mulțumesc pentru lămurire, o să achiziționez licența și pentru această cheie.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •