Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Cod CAEN al activităţii preponderente

    Stie cineva unde pot pune si eu "Cod CAEN al activităţii preponderente efectiv desfăşurate în perioada de raportare" in decontul 300 pt ca in constante am trecut codul caen conform actului constitutiv iar in anumite luni am venituri mai mari din activitatiile secundare, deci in decontul 300 trebuie sa trec acest cod caen ca preponderent? Intreb pentru ca generez direct din declaratii decontul si il semnez cu duk integratorul, si nu am nici o posibilitate sa intru si sa modifica pe nicaieri acest cod caen.
    Mai nou vad ca a aparut si pe bilant (aici rezolv in formularul pdf cand fac importul) si o sa apara si pe 394 (vedem cand o sa apara noul formular cum rezolvam aici). Multumesc pentru ajutor.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Puteti modifica direct in declaratie (daca folositi modulul de salarizare - in functie de caen este stabilit procentul pentru fondul de accidente) sau puteti modifica valoarea constantei: "Codul CAEN pentru activitatea principala a firmei.

    In bilant este de doua ori precizat CAEN-ul, pe cand in D300 strict cel al activitatii preponderente.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    S-ar putea face doua contante? Ar fi mai rapid ca sa existe doua constante cea care exista acuma:"Codul CAEN pentru activitatea principala a firmei" si una noua cu codul activitatii preponderent desfasurate pe baza careia se se completeze codul CAEN al activitatii preponderent desfasurate din decontul de tva, bilant si in viitor si la declaratia 394.
    Sunt foarte multe firme care au diferente intre aceste coduri si banuiesc ca ar fi de real ajutor ca sa existe aceasta separatie mai ales ca incepe tot mai mult sa fie ceruta de catre ANAF pe documentele depuse.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Deocamdata nu consideam ca este necesar a fi adaugata o noua constanta. Cea care exista in momentul de fata are importanta in calculul salariilor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •