Am incercat sa folosesc in raportul generat la comenzi la furnizor "Denumire articol la furnizor", pentru a evita niste confuzii care au avut loc, in ceea ce priveste denumirea articolului. Eu folosesc alte denumiri decat furnizorul, pentru a fi intelese mai bine de clienti. Problema este ca atunci cand folosesc 'Denumire articol la furnizor", nu imi afiseaza atributul. In schimb, la raportul implicit, imi afiseaza denumirea articolului din nomenclator si, in continuare, atributul. De ex.: Vopsea colorata, cu atributul rosie, in lista implicita apare Vopsea colorata rosie. Am pus la "Denumire articol la furnizor", Vopsea. In loc sa afiseze Vopsea rosie, afiseaza doar Vopsea. Mentionez ca nu exista coloana "Atribut". Nu stiu de unde ia atributul la lista implicita. Cert este ca nu pot sa comand la furnizor Vopsea, ci trebuie sa comand Vopsea rosie, deci nu pot sa folosesc aceasta optiune, care mi-ar fi prins foarte bine. Stie cineva ceva? Distribuitorul meu nu a reusit sa gaseasca solutia.